Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig kell még rendőrségre...

Meddig kell még rendőrségre járnom egy meggondolatlan segítségnyújtás miatt?

Figyelt kérdés

Tavasszal arra ébredtem, hogy a lakótelep parkolójában egy nő segítségért kiabál. Egy kancigány cibálta, ütötte az ugyancsak cigány, fiatal nőt. Mivel rosszul vagyok, attól ha a gyengébbet bántják lerohantam, rákiáltottam a férfire, aki nekem akart jönni. De ütöttem, rúgtam feléje, meghátrált. Még neki állt feljebb, hogy miért avatkozok be a magánügyeibe.

A nő is kb nekem akart esni, hogy mi a f***nak szólok bele a dolgaikba, majd elrohant. Persze hívtam a rendőrséget, minden részletet elmondva. Azóta 3x idéztek be tanúnak, de nem tudtam újat mondani. Munkámból kifolyólag 6 hónapra külföldre fogok menni.


Ez meddig fog még tartani? Garázdaság és könnyű testi sértés miatt eljárás az ember ellen.



2019. okt. 31. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig
2019. okt. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos ez a rendszer ilyen. Tartsál ki, majd vége lesz.
2019. okt. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Na ezért nem szabad a verekedő cigókhoz hozzá se szólni. Primitív, idióta népség, hadd intézzék csak el egymást!
2019. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezek után 100x is meggondolom. Vagy segítek, én is elszaladok és semmi rendőrség. Csak próbáltam becsületes állampolgár lenni.
2019. okt. 31. 10:55
 5/11 A kérdező kommentje:
hármas: ha valaki bajban van, nem nézem az etnikumot... de ezek után már lehet, hogy igen.
2019. okt. 31. 10:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez vele jár. De gondolj bele ha a másik oldalon te lennél és mondjuk az a "c*gó" téged jelentett volna fel és rólad állította volna hogy meg akartad támadni, akkor inkább örülnél neki hogy nem az első szavára ítélnek el téged, nem?

Sajnos az eljárás mindig hosszadalmas, de pont azért mert amikor az ügy elindul akkor olyanoknak kell dönteni benne akik nem voltak ott és csak azok szavára adhatnak akik meg éppen haragban vannak egymással. A tanúnak beidézés és a vallomásod ismételgetése most neked valóban rossz és kellemetlen. De ha az a másik állna ott vádolva téged, akkor örülnél neki hogy 3x kérdezik meg ugyanarról, mert abból kiderülne hogy hazudik és így téged nem ítélnének el.

Bármennyire is nehéz a helyzet, próbáld meg erről az oldaláról nézni, hogy sajnos te is kerülhetsz a vádlottak oldalára, és akkor bizony azt szeretnéd hogy tényleg komolyan foglalkozzanak az ügyeddel, többször is kihallgassák azt aki téged vádol és megpróbáljanak valóban utána járni az igazságnak, ne csak elhiggyék neki amit mond.

2019. okt. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

#5: Nem az etnikum a lényeg, hanem hogy primitív bunkók, olyan bármilyen etnikumban van.

Primitív bunkók verekedésébe nem érdemes belefolyni, mert csak neked lesz bajod. Most morbid leszek, de ha elintézik egymást, akkor legalább egy hülyével kevesebb, nem kár értük.

2019. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan ez a sztori volt a Stadionoknál a villamosmegállóban.

Voltam mindenféle náci, szal inkább rájuk hagytam.

Agyatlan, semmirekellő banda.

2019. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sietek leszögezni: nem a 7-es válaszoló vagyok :-)


Kérdező, az a javaslatom, hogy a jövőre nézve ne azt a tanulságot vond le, hogy legközelebb nem avatkozol bele, hanem azt, hogy másképp: pl. legközelebb lekiabálsz az ablakból:

Azonnal hagyják abba, különben hívod a rendőrséget: jó esetben már ettől megijednek és abbahagyják, elszelelnek.


Én lepődtem meg egyszer a legjobban, hogy néha a puszta szó is elég egy verekedés megállítására :-)

Egyik reggel 2-3 fiatal egy villamosvezetővel balhézott össze, tettlegességre is sor került. Azt mégsem hagyhattam, hogy nyugodtan üssék -verjék, de nőként túl sokat nem tudtam tenni fizikailag. Ellenben láttam, hogy többen állnak, nézik a "jelenetet". Egyszercsak elkiáltottam magam: "Nyugodtan verjék tovább a villamosvezetőt, itt a rengeteg szemtanú, plusz a terület be van kamerázva, úgyhogy lesz tanú bőven!!!" :D És számomra is meglepő módon erre beijedtek és abbahagyták a verést és elmentek :-)

Nem, nem kellett rendőrségre mennem, hiszen senki sem tudta, én ki vagyok, mégis abbamaradt a verekedés :-)

Hát szóval így ... :-)

2019. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg munkából kifolyólag külföldre kell menned, akkor

1.- közölheted a rendőrséggel, hogy nem tartózkodsz Magyarországon, ne keressenek

2.- a munkahelyed tudja majd tanusítani, hogy igazoltan voltál távol, ha ez idő alatt beidéznének.

2019. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!