Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek tudom a segítségét...

Kinek tudom a segítségét kérni, ha egyre biztosabb vagyok benne, hogy egy gyereket bántalmaznak, kínoznak?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem Kőbányán egy társasházba és felfigyeltem rá, hogy majdnem mindig ugyanabban az egy órában, este egy kislány rettenetesen sír. Először próbáltam nyugtatni magam, hogy van ilyen, hogy sírnak a gyerekek, semmi baj. De egyre rosszabb. Egyértelműen hallom azt is, hogy ordítja hozzá, hogy "Ne!" és most már sikít is. Nagyon. Néha férfi hangok is társulnak hozzá, de nem értem, mit mondanak. És a legrosszabb, hogy nem tudom melyik lakásból jöhet a hang. Annyi biztos hogy felettünk. Milyen szervezethez fordulhatok, akinek joga van kivizsgálni a dolgot? Esetleg a vèdőnő foglalkozhat ezzel?

2018. okt. 24. 20:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Miért nem mész ki a lépcsőházba, hátha meghallod, melyik lakásból jön a hang? De ha bármilyen szervet értesítesz,

100%-ban biztosnak kell lenned abban, hogy tényleg bántalmazás folyik, mert ilyen vádat sosem mos le az ember magáról (lakóközösségen belül).

2018. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%

Szegény kislány...!!! Ő sem tudja, miért is született erre a világra! A szívem hasad meg!

Semmiképp se bocsátkozz vitába a szülőkkel!!!

Inkább menj el az Önkormányzathoz, vagy egy családsegítő szervezethez.

2018. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
gyermekvedelmisek
2018. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 babyboom567 ***** válasza:
72%

Rendes vagy,hogy segíteni akarsz de egyáltalán nem biztos,hogy bántalmazzák.

22 hónapos a gyerekem.

Ha szívjuk az orrát az orsziporszival,üvölt.

Ha meglátja valamelyikünk telefonját(mivel nem adjuk oda neki),földhöz veri magát,és torkaszakadtából üvölt,őrjöng.

Ha nem akar aludni,üvölt,(többször gondolkodtam altatás közben, hogy lehet halláskárosult leszek mire felnő,olyan hangosan csinálja).

Meg még ezer dolog,Pl ha hajnal 4-kor nem kapcsolok be mesét,vagy zokniban kell lenni, vagy nem rángatjuk a sütő ajtaját, vagy nem állunk pucéran a nyitott hűtő előtt,vagy mert lassan készül el a kakaó,vagy nem iszunk a vécécsészéből(illetve a beledobott pufit sem esszük meg)

Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe.

Remélem senki nem jelent fel,míg felnő.

És ez a sok üvöltés nálunk reggel 4-7-ig illetve délután 16-20-ig van.Közben(szerencsére) bölcsiben van.

2018. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Ó, bazz, szegény gyerek!

Gyámügy!

Szerintem ott név nélkül is tehetsz bejelentést (írásban, hogy nyoma legyen) és így kénytelenek kivizsgálni.

2018. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Mi szoltunk,utána a cimbalom apuka majdnem összevert..
2018. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal már nincs név nélküli bejelentés. Amúgy először kideríteném, hogy mi a gond. 3 éves lányunk van, aki az utóbbi időben, ha mondjuk,hogy alvás vagy fürdés,akkor hisztit vág le,hogy kívül álló azt hinné bántalmazzuk.
2018. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
A férjem kiskorában rendszeresen torkaszakadtából ordított, hogy “SEGÍTSÉG, GYILKOS” valahányszor a haját megmosták. Nekem elég gyanús, hogy a kislány mindig ugyanabban az órában sír, szerintem az esti fürdetés-lefekvés miatt cirkuszol. Hiszti lesz az, nem bántalmazás.
2018. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

És ha nem hiszti???

Száradjon a Kérdező lelkén egy gyerek sorsa?

2018. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Ma már sajnos majdnem mindenhol verik a gyereket meg a nőt nem tünik fel senkinek..
2018. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!