Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell tennem, hogy édesapám...

Mit kell tennem, hogy édesapám és mostohatestvéreim ne örökölhessenek tőlem? Hogyan biztosíthatom be szabályosan?

Figyelt kérdés

Tehát ha nem születik soha gyerekem, mit lehet tenni?

Úgy tudom, hogy egy végrendelettel nem lehet simán kizárni egy szülőt az örökségből...


Egyébként elváltak a szüleim a születésem táján, apám sosem nevelt, nem laktam vele. Csak amíg kissrác voltam, elvitt hétvégéken. Nem bántott persze, de semmi jó se volt, szóval nem volt apám, mint másnak. Gyerektartást fizetett, de mindent megtett annak érdekében, hogy ez az összeg minél kevesebb legyen, és mielőbb megszűnjön, csak hát a bíróság kötelezte rá, azért vonták tőle. Ez nagyon kevés pénz volt, ha ennyiből kellett volna felnőnöm, éhen haltam volna... Ajándékokat se gyakran kaptam, azt is inkább apám szülei erőltették, és azok is gagyik voltak.

2 mostohatestvérem van, apám második felesége szülte őket, nincs velük rossz kapcsolatom, de kapcsolatom se, csak gyerekkorunkban találkoztunk.



Úgy tudom, törvény szerint halál esetén leszármazó híján a felmenők örökölnek. Fele az anyának, fele az apának. De nekem édesanyám nemrég meghalt... (Édesanyámnak testvére sem volt, csak a nagyszüleim testvéreinek vannak még élő leszármazói.)


KI ÖRÖKÖL UTÁNAM ilyen esetben?

Apámnak ilyenkor nem csak a fele vagyonom, hanem 100% járna? (És ha még halálom előtt meghal ő is, akkor örökölhetnek a mostoha testvéreim is????)


Hogyan zárhatom ki apámat és apám egész rokonságát abból, hogy tőlem örököljenek?


(Még annyi, hogy vagyonom nagy része olyan ingatlan, amit anyámtól örököltem, anyám pedig az ő szüleitől. Csak a pénzem a bankban és az ingóságaim ami saját szerzemény...)



2019. nov. 6. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ingatlan ági öröklés alá esne, de mivel Önnek nincs olyan testvére, akit az édesanyja szült, ezért az ingatlanra az általános öröklési szabályok irányadók.


Ha végrendelkezik, a kötelesrészről szabadon nem rendelkezhet, az az édesapjáé lesz, ha túléli Önt. Az édesapját Ön kitagadhatja, akkor kötelesrészre se válik ő jogosulttá, indokolhatja azzal a kitagadást, hogy a tőle elvárható segítséget nem nyújtotta, amikor arra Önnek szüksége lett volna.

2019. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

aktuális amugy a kérdés?


haldokolsz?

2019. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mostoha- vagy féltesók, mert nagyon nem mindegy.


Végrendeletet kell írni, azt vissza lehet vonni, ha mégis lesz leszármazó.

2019. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mostoha vagy féltesó nem ugyanaz? Hát szóval közös az apánk, de más az anyánk... akkor mi? :) (Bocs, de komolyan, azt hittem ugyanaz.)


És haldoklok-e? Nem, de többször előfordult már velem, hogy a szerencsén múlott, hogy nem haltam meg (szemétláda autósok veszélyeztették legtöbbször az életemet, de áram is rázott már meg, stb.), és gyerekem viszont nincsen.

Bármikor történhet bármi, és akkor már késő, a jog nem fogja azt vizsgálni, hogy mi jogos valójában, és ki mit érdemel tőlem...

2019. nov. 12. 06:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Azok félestvérek. Azért fontos ezt tisztázni, mivel a féltestvér rokon, hisz van egy közös szülő, így az öröklésnél is számítanak; a mostohatesóval nincs rokoni kapcsolat, az új házastárs gyermekei, akik így kerülnek be a családba.
2019. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!