Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mi a teendő?

Ilyen esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés

3.a Társaság befejezett lopásként értelmezi azt, ha a vásárló a terméket az eladótérben, még fizetés előtt a ruházatába vagy csomagjába rejti, vagy elfogyasztja, megrongálja azt, mely minden esetben –értékhatártól függően -szabálysértési vagy büntetőeljárást von maga után.


A TESCO házirend ezen pontját annak ismeretének hiányában megszegtem, szabálysértést nem követtem el, a biztonsági őr távozásra, kitiltásra ugyan nem szólított fel, viszont nem is ismertetett ezzel a szabállyal, utólag kellett utánajárnom.

Most ki vagyok tiltva a TESCO-ból és ha igen, akkor csak ebből az egyből vagy az összesből, más élelmiszerboltba, közintézménybe van jogom bemenni? (iskola/munkahely kivételével)

A házirend tájékoztatásának elmaradása miatt van jogom feljelentést tenni?

A biztonsági őr megfélemlítő stílusa, gyanúsítgatása esetén számítanom kell arra, hogy az összes köztisztiviseletet ellátó személytől hasonló magatartásra?


2019. nov. 7. 18:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Találatnál pedig piros keretbe tesz, jelzőhang is felhívja a figyelmet a találatra.
2019. nov. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Butaságnak tartom ezeket a házirendeket, mindenki tartsa be a szabályokat és ennyi, annyi hely, annyi szabály, ennyit fejben tartani nem lehet, erre jön még a munka, játékok, filmek, haverok stb. lehetetlen.


10 mindenhova érvényes szabályt vezessenek be és ne variáljunk ennyit!"


Az, hogy te butaságnak tartasz valamit, nem számít. Ha zavar, akkor nem kell sehova se menni. Játékoknak sem mindig ugyanazok a szabályai, hanem sok játéknak eltérő szabálya van. Ha ezt nem tudod tiszteletben tartani, megtanulni, stb. akkor ne játssz.


Nekem is gyanús, a nem loptál, csak kotorásztál a zsebedben szöveg, de ez lényegtelen.


Nem is tudom, hogy kéne ezt elképzelni. Kotorászol a zsebedben, lecsap a biztonsági őr rád, hogy lopsz, és ki vagy tiltva, te meg tudomásul veszed, oszt jó napot?! :D


Szerintem tolvaj vagy, és inkább nem is mondom meg, hogy én mit csináltam volna. Lehetett volna a félreértést helyben tisztázni.

2019. nov. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Türelmetlen, önbizalomvesztett, kicsit fogyi vagyok egy olyan oldalon ahol nem mondhatom meg másoknak az őszintét, mert kibannolnak!!!
2019. nov. 8. 13:40
 14/16 A kérdező kommentje:
Az adminok (nem a userek)
2019. nov. 8. 13:41
 15/16 anonim ***** válasza:

#4, #6-nak:


"3. a Társaság befejezett lopásként értelmezi azt, ha a vásárló a terméket az eladótérben, még fizetés előtt a ruházatába vagy csomagjába rejti,"


Qrvára lexarom hogy a TESCO mit-hogyan értelmez!


Én a törvényt értelmezem és nem az ő kis hülyeségeiket, és a TESCO egyenlőre még nem jogalkotó hogy saját törvényeket kreáljon!


Velem szórakozzanak!

Úgy megfingatnám őket, hogy belerohadnának!

És természetesen az a szerencsétlen barom biztonsági őr xopná a legnagyobbat!

2019. nov. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ahogy azt Móricka elképzeli...

A Tesco területe egy cég magánterülete. Azt enged be, akit akar. Ha pl. egy valamit gyártó üzem lenne, akkor neked alapból esélyed se lenne bejutni. Ahogy ezeknek a cégeknek, úgy a Tesconak is joga van meghatározni, hogy kit engednek be a cég területére, és kit nem. (Kivéve a diszkrimináció törvénysértő eseteit, de a jog nem tekinti diszkrimináció célcsoportjának a tolvajokat.)

Ha hőbörögnél a biztonsági őrrel, és nem vagy hajlandó kipakolni a zsebeidet, akkor neki joga van - akár kényszerítő eszközzel is, szükség esetén könnygázzal pofán fújva is - helyben tartani a rendőrség megérkezéséig, és a rendőrnek aztán nem mondhatod, hogy nem pakolod ki a zsebeidet.

2019. nov. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!