Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő a következő...

Mi a teendő a következő esetben? Gépkocsi kárrendezés

Figyelt kérdés

Ha a parkolóban belementek a kocsiban és a tettes elhajtott. Végül megtalálták rendszám alapján és eljárás indult ellene. Szóval ez a rész rendben van.


Viszont így kell-e bejelentést tenni a biztosítónál, hogy a kár rendezve legyen? Ha igen, melyiknél? Mert a saját biztosítómnál csak azt tudom bejelenteni a weboldaluk szerint, ha én okoztam vagy az okozónak is ő a biztosítója. De nekem arról fogalmam sincs, hogy neki melyiknél van biztosítása. A nevét sem tudom.



2019. aug. 9. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
A kérdező a saját biztosítójához fordulhat, aki a kötvénynyilvántartótól megkérdezi a kárt okozott gépkocsi üzembentartójának adatait.
2019. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Ebben az esetben meg kell várni a rendőrségi eljárás végét vagy már közben kell jelezni a biztosítónak?
2019. aug. 9. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
A törvény szerint a káreseményt a tudomásszerzéstől számított harminc napon belül be kell jelenteni a biztosítónak (a határidő elmulasztása lehetséges, ha az önhibán kívül történt). Tehát nem kell megvárni a rendőrségi eljárás végét, ellenkezőleg, amint tudja, jelentse.
2019. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi. Kitöltitek a kárbejelentőt oszt cső.
2019. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mabisz emailben megmondja a rendszám alapján a biztosítóját
2019. aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként voltam bent közben a biztosítónál és azt mondták, hogy várjam meg a rendőrségi eljárás végét majd utána keressem meg a károkozó biztosítóját és ennyi.
2019. aug. 9. 16:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne várj addig, nekem időn túli bejelentés miatt úszott el egy kárrendezésem, mert a károkozó rossz afatokat adott meg (céges kocsi), mire rendeztük már nem fogadta el a biztosítójuk, mondjuk nekem pár ezres károm volt, és nem akartam enetgiát fektezni bele már, de a biztosítójuk nem fizetett. Egy rendőrségi ügy akár évekbe is beletelik


Add be a biztosítóhoz a kárigényt, a rendőrségi feljelentést és a kárszakértő nézze meg! Hiánypótlásként meg beadod az ügyet lezáró papírokat!


Amennyiben a biztosítója azt mondja, hogy várd meg a rendőrségi ügy végét, ezt adják pecsétes, aláírt papíron írásba!

2019. aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!