Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az internetszolgáltató tárolja...

Az internetszolgáltató tárolja az előzményeket valamilyen formában?

Figyelt kérdés

Tehát olyan formában, hogy például én ma 1 órakor meglátogattam a gyakorikérdések weboldalát, és ide, és ide mentem...


Ezt tárolják? És a rendőrség lekérheti?


Köszönöm.


2019. nov. 10. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Igen.

Igen.

Igen.

2019. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, tárolják, de nem a te személyedhez, hanem az internet előfizetéshez kötve. Hogy azt épp ki használta, azt nem tudhatják.


Természetesen bűncselekmény gyanúja esetén kikérhetik a hatóságok.

2019. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az nyilvánvaló, hogy az internet előfizetéshez kötődik.


Viszont én úgy tudom, hogy nem tárolhatják ilyen formában, mert nincs kapacitásuk.


Most mi az igazság?

2019. nov. 10. 13:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen. Https-nek elvileg az a lényege hogy titkosítva küld mindent, pl ha googlén rákeresel valamire csak annyit látnak hogy google.

Vagy a tor, vpn elrejti.


[link]

2019. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:

@4: a https az adatokat titkosítva küldib de a címet a https csomag is tartalmazza, hiszen nem árt ha tudjuk, hogy azt a csomagot ki küldte és kinek kell továbbítani. És a szolgáltatón mindegyik áthalad, még a VPN vsagy TOR felé irányuló forgalom is -hiszen az ISP-n keresztül éred el az Internetet.

Szóval a titkosított csomagok tartalma ugyan ismeretlen előtte, de a küldő és a célállomás címe szükségszerűen ismert.

2019. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is ezt írtam. De a vpn-nek pont az a lényege hogy te a szervernek küldöd az adatot, és az küldi tovább a wablapnak. Vagyis a szolgáltató csak annyit lát hogy te a vpn-nel kommunikálasz, titkosítva.

A weblap meg azt látja hogy a vpn-től jönnek a kérések.

2019. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát mi a lényeg?
2019. nov. 11. 12:09
 8/8 kovpet ***** válasza:
Az ISP azt tárolja, hogy melyik ügyfelének mikor milyen IP-t osztott ki. A többi adatot elvileg nem tárolhatja.
2019. nov. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!