Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jogszerű önvédelem és bűnös...

A jogszerű önvédelem és bűnös vérszomj és brutalitás között melyek a különbségek?

Figyelt kérdés
Milyen jellemzők alapján lehet elválasztani a ketőtt, hogyan különíti el a szokásjog és a törvény?

2019. nov. 11. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ kik a támadóid? Ha nem kisebbség, akkor nagyon sok a különbség. Számít a támadód mivel támad rád, te mivel védekezel. Igen, ez a része elég hülye. Na, de ami még hülyébb, hogyha bármilyen küzdősportból egyetlen egyszer is voltál versenyezni, harcművészet esetén, ha eléred azt a szintet, ami a Karateban a fekete öv, akkor a tested fegyvernek minősül. Utóbbinál automatikusan ugyanúgy, ha mész versenyezni. Így, ha sárga övesként is mentél már versenyre és úgy védekezel az is beleszámít már.

Ha kisebbségi a támadóid, akkor amint megpróbálsz ellenállni a támadónak onnantól fogva addig csűrik, csavarják az ügyet, amíg nem az lesz, hogy rasszista indítékkal te támadtad meg az eredeti támadót és Hitler és Szálasi emlékére felakartad áldozni őt meg a teljes rokonságát. Hidd el, Borsodba élek születésemtől fogva. Amint megpofozod őket még akkor is, ha megakarnak erőszakolni utána meg megölni és szerencsésen túléled, akkor te leszel meghurcolva, mert a cigók még rád hívják a rendőrséget utána. Mivel ők úgyis 8an fognak rád támadni így 8 ember szava lesz a tiéd ellen.

2019. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az előző választ nem tudom hova tenni. Karate? Kisebbség? Hitler? Én értem, hogy a válaszoló Borsodban él, de a kérdés még nem erre irányult, szerintem a kérdező sem erre a véleményre volt kíváncsi.


Nos, a Btk. a jogtalan támadás elhárításához „szükséges mértékig” engedi meg az erőszak alkalmazását. A szükséges mérték nem jelenti feltétlenül, hogy arányban is kell lennie a támadásnak az elhárítással. Ez mindig egyedileg vizsgálandó. Ha ugyanaz a támadás éri a 45 kilós nőt, mint a 120 kilós biztonsági őrt, akkor a kettejüknél a „szükséges mérték” eltér (a biztonsági őr pl. könnyen le tudja fogni a támadóját, míg a kis hölgy kénytelen akár eszközt is használni a védekezéshez). Továbbá az élet kioltására alkalmas támadás elhárítására lényegében minden eszköz megengedett, ilyen különösen az éjjel, fegyveresen felfegyverkezve, csoportosan elkövetett támadások.

2019. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem érdekel. Valahogy akkor is megfogom védeni magam és a testi épségemet. Nem fogom hagyni, hogy megverjenek.
2019. nov. 11. 13:07
 4/8 anonim ***** válasza:

2: Nem tudom mit nem lehet érteni.

- Önvédelem esetén számít milyen fegyverrel véded meg magadat. Nem, nem mindegy. Ez a jogszabály.

- Karatenál leírtam, ha valaha voltál valamilyen küzdősport versenyenen versenyző, vagy harcművészeteknél olyan szinten vagy, mint Karatenál a fekete öv, akkor fegyvernek minősül a tested. Ha megversz egy puszta kezes támadót, akkor olyan, mintha fegyverrel verted volna meg, így nem jogos az önvédelem.

- Eszköz használat se mindegy. Pl.: kés esetén csak ugyanolyan penge hosszú késsel védheted meg magadat jogilag.

- Amit leírtam meg nem tudom mit nem lehet érteni. Cigányok támadnak rád, akkor nem csinálhatsz semmiféle ellenállást, mert te szívod meg, te ellened indítanak végül eljárást. Ott már azok se számítanak, amit te leírtál, automatikusan ellened indítanak eljárást, mivel cigányok a támadók. Mondom hidd el, Borsodba élek, nem egy ilyen esetet láttam már. De ott van a fagyállós gazda is, ott is addig csűrték, csavarták a dolgokat, míg csak a gazdát voltak hajlandóak bűnösnek kihozni. Azzal a résszel nem is volt hajlandó foglalkozni a bíróság, hogy ellopták a bort, hogy ki volt írva elég szépen, hogy fagyálló lett öntve a borba a sorozatos lopások miatt (utóbbinál azzal védekeztek azért nem hajlandóak elfogadni, mert nem tudtak olvasni a tolvajok). Csinálhatsz bármit, ellenállsz akkor ellened indítanak eljárást. A cigók úgyis azt fogják behazudni, amit írtam példaként, hogy te támadtad meg őket azzal az indokkal, hogy feláldozd őket Hitler meg Szálasi szellemének, ők meg csak védekeztek.

2019. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Okés, elhisszük, hogy Borsodban kábé 3. világbeli állapotok uralkodnak, de ezt egy egész országra kivetíteni azért mégis csak túlzás.

2019. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: Nem túlzás. Értsd meg nem csak Borsodban megy így. Ugyanúgy, ha cigány ellen megvéded magadat Székesfehérváron ott is ellened fog eljárás indulni. Nem azért van ez, mert Borsodban 3. világbeli állapotok vannak, hanem Borsodban amiatt vannak 3. világbeli állapotok, mert semmit nem tehetsz a cigók ellen.

Ugyanúgy az egész országban nem tehetsz semmit, mert egyik bíró se meri bevállalni a sok Fideszes megélhetési jogvédő miatt, hogy ne a cigók javára hozzon ítéletet.

2019. nov. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Ez inkább a jogszolgáltatásunk töketlenségének tudható be, a zavarosban előszeretettel halászó megélhetési jogvédők pedig (szerintem) ennek részét képezik.

2019. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kettes az jol elmondta az elso nos.... inkabb hagyjunk...!

A lényeg nézik hogy a támadó mivel támad! Ha nem halálos akkor te sem támadhat az vissza halálos fegyverrel! A nem halálos közt két csoport van a súlyos sérülés (7-9 napnál hosszabb gyógyulási ido) és a kevésbé súlyos (1 hetes gyógyulás ido) számit a nem a kor és a testalkat fizikum de a bőrszín és a hovatartozás qurvára nem... mivel a jog minden emberre érvényes!

Szoval ha teged egy puszta kezes ember támad meg aki nem küzdősport mester mert az lényeges különbség mert képes súlyos sérüléseket okozni a lényeg ha csak egy sima kocsmai verekedés akkor be vághatsz neki párat amig ki nem fekszik vagy pedig félnem adja mert akkor már túllépés van!

De ha tul mész azaz egy puszta kezes részeg ember megy neked te pedig le lovod akkor az már brutalitás és te vagy a bűnös!

Ha neked mennek egy pisztollyal akkor elvileg te le lolheted mivel a te életed tényleges veszélyben van ezért megvédheted azt persze ha illegális eszközzel akkor szinten bűnös leszel


És karate! Vagy egyéb küzdősport a lényeg itt is a túllépés nyilván egy fekete ovesnek nem kell el törni kezeket lábakat gerinc csigolyákat hogy megvédje magat egy puszta kezes részeg embertől... de ha késsel mennek neked akkor ami általában megengedett az ilyen 1 kar törés... azaz nem kell megölnöd nem is olheted meg mert te fekete íves szinten vagy azaz a (támadó/pusztitó) képeséged sokkal erősebb... viszont egy lőfegyvernél más a helyzet mivel ott egyértelmű gyilkosság a cél és nem is tudod magad olyan jol megvédeni mivel a karate az alkalmas a kések és egyéb szűrő eszközök ellen de a pisztoly ellen már kevés ezért ha szükséges megolheted de ha csak tényleg nincs más mód az adott helyzetben

2019. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!