Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig védi a sértettet az...

Meddig védi a sértettet az önvédelmi törvény? Erre a kérdésre sehol sem kaptam választ.

Figyelt kérdés

!!!Nem áll szándékomban senkit se bántani stb. stb.!!!


Előzmény: Szombaton haverokkal a kocsmában/kocsma környékén tartózkodva majdnem szemtanúi lettünk egy durvább, több emberes kompromisszumnak. Szerencsére a biztonságiak és a tulaj megelőzte a bajt. Majd ezt követően a társaságban ez lett egy kis ideig a téma, itt merült fel ez a kérdés.


Mi történik ha a sértett jogosan védekezik "illegális" fegyverrel?


Gondolok például; 8cm-et meghaladó penge, rugóskés, pillangó stb.


A lőfegyverek (engedély nélkül tartott) durvább kategória ott egyértelműen büntetik a védekezőt is szerintem. De ha nem javítson ki valaki.


Tippelgettünk mi lehet a nem legális késeknél és a legtöbben arra voksoltunk, hogy a sértettet is büntetik, de csak a kés bírtoklásáért/viseletéért.


A kérdés olyan szituációkra irányul ahol a védekezés teljesen jogos, esetleg a sértettnek az életét kell védeni.


Szóval csak az érdekel mi van ha jogos védekezésnél illegális a fegyver a többit megtaláltam!


Köszönöm előre a válaszokat és bocsánat ha valamit nem jól fogalmaztam nem vagyok profi a jogi nyelvben!



2019. okt. 17. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Illegális eszköz/fegyver esetében büntetnek érte, mármint a fegyverért/eszközért. A védekezésért nem.
2019. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"durvább, több emberes kompromisszumnak"

Azaz, majdnem láttatok olyan esetet, amikor több személy durván jutott közös megegyezésre?

.

Ha nem lehet nálad tiltott fegyver, hogyan használod jogos önvédelemre?

.

A támadás elhárítása -jogos önvédelem- nem haladhatja meg a támadás mértékét.

2019. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Huh köszi, konfliktust* szerettem volna írni.


Elvileg a régi törvény értelmében volt az amit írtál. Amennyiben; este vagy többen vagy fegyveresen támadnak, akkor már nem kell egyenrangúnak lennie a támadásnak.

2019. okt. 17. 18:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, az új BTK szerint ha 3-an (vagy annál többen), éjszaka, fegyverrel, vagy felfegyverkezve támadnak meg, akkor az élet ellen irányuló támadásnak számít, ezért te is védekezhetsz úgy, hogy túllépheted az arányosságot. (Ez nem azt jelenti, hogy véletlenül beleszúrkálod a szovjet bajonetet 20x persze).

Ha a jogos védelmet közbiztonságot különösen veszélyes eszközzel(KKVE) hajtod végre,(szovjet bajonet) attol még jogos védelem marad, viszont a KKVE miatt jól megrángatnak majd téged is.

Ugyanakkor a gyakorlatban naaagyon nehéz bizonyítani hogy ki az aki jogosan védekezett, erre kb csak akkor van esély, ha rommá van kamerázva a hely ahol vagytok.

Ugyhogy inkább gázspray-t hordj magadnál :D


Üdv.

2019. okt. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző szerk* közbiztonságra különösen veszélyes eszköz.

Bocsi korán van...

2019. okt. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!