Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom visszautasítani...

Hogyan tudom visszautasítani az örökséget még az örökhagyó életében és az ő beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Apámmal nagyon nem jó a kapcsolatom, és az örökséggel zsarol. Elvárná ha lerobban, akkor gondoskodjak róla. Nagyon sokat ártott már nekem az életben és ezt én akármilyen ronda dolog, nem akarom hogy az életem többi részét is megkeserítse. Le szeretnék mondani az örökségről, nem szeretnék utána semmit sem örökölni, viszont ebbe ő nem menne bele. Én meg nem bírom a lelki terrorizálást. Van olyan papír amivel az ő beleegyezése nélkül visszatudom utasítani az örökséget? (úgy tudom, hogy az örökség visszautasító papírnál kellene az ő aláírása is)


A másik kérdésem még az lenne, hogy ha van neki pénze a bankba és én vagyok ott a haszonélvvező, akkor ha én bemegyek a bankba akkor letudom venni róla magam az ő beleegyezése nélkül, hogy semmi közöm ne legyen ahhoz a pénzhez?


A harmadik meg hogy van a nevemen egy nyaraló (ahol meg én vagyok a tulajdonos, de ő a haszonélvvező) azt is megtudom valahogy csinálni hogy visszakerüljön az ő tulajdonába a beleegyezése nélkül? (vagy ha esetleg anyukám nevére ajándékoznám, ahhoz is kelle apám beleegyezése?)


2019. nov. 11. 22:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Ha eltűnsz, és nem törődsz vele, akkor előbb-utóbb úgyis kitagad.
2019. nov. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!