Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyszíni bírságot kaptam,...

Helyszíni bírságot kaptam, mert a bevásárlókocsiban maradt egy termék, a rendőrség végül azt mondta, hogy jogilag lopás. Másnap befizettem, tudom ellenőrizni, hogy megérkezett a pénz hozzájuk vagy felesleges aggódnom, ilyen hiba nem fordulhat elő?

Figyelt kérdés

2019. nov. 16. 01:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég ha bizonyítani tudod hogy befizetted.ha online akkor egyértelmű,csekk esetén pedig ott a bizonylat.
2019. nov. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3%

Nem tudtam, mióta számít lopásnak a ki mit talál övé?

Főleg ilyen bevásárlókocsiban talált piti szarokon.

Az teljesen más kategória ha pénztárca, vagy borítékban talált nagyobb összeg.

Természetesen ezeket visszaadja az ember, de egy szaros terméket?

2019. nov. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 belapus ***** válasza:
23%

Gondolom, a cselekmény jogi megítélésében nincs különbség 100 000 forint kápé vagy egy doboz gyufa között.Emberileg nyilván máshogy viszonyulunk az egyikhez, mint a másikhoz.

Van hivatalos ügymenet:

- a talált tárgyat le kell adni az erre a feladatra kijelölt szervezetnek, amely

- adott ideig tárolja azt, és várja a tulajdonos jelentkezését.Ha ez nem történik meg,

- értesítik a megtalálót, és jogilag is ő tulajdonába kerülhet a megtalált tárgy.

A büntetés megfizetésével kapcsolatban pedig az első válasz eligazít.

2019. nov. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 Félre értetted a kérdezőt szerintem. Gondolom amikor Ő fizetett a kasszánál akkor a SAJÁT bevásárló kocsijában benne hagyott valamit amit így nem fizetett ki és azt vették észre. Ez jogilag akkor is lopásnak számít ha tényleg véletlenül történt meg. A pénztáros feladata minden esetben hogy odafigyeljen minden ki lett-e rakva a pultra vagy mindent bemutattak-e neki. De ha szatyor alá csúszik vagy a kabát eltakarja, akkor előfordulhat. Velem is megtörtént már többször, szerencsére a fizetéskor rögtön észre is vettem és még ha utólag is de kifizettem mielőtt kimentem volna vele.
2019. nov. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, postán fizettem be a csekket kártyával, elraktam a feladószelvényt, plusz a kártya miatt kaptam róla bizonylatot is, azt is eltettem.


A 4. pedig jól írta, bent maradt az én bevásárlókocsimban, nem vettem észre, a kiérkező rendőrök pedig elmondták, hogy lényegtelen a szándék, bent maradt, így jártam. Mivel "nullás" voltam, se bűncselekmény, se szabálysértés, így alacsonyabb bírságot kaptam :/

2019. nov. 16. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!