Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vezetéknév és keresztnév csere?

Dasdingo08 kérdése:

Vezetéknév és keresztnév csere?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Apukám csáldnevét viselem, ami nem túl megszokott és annyira nem is hangzik jól szerintem, szóval le akarom cserélni. A másik hogy a gyerekemnek a Kornél nevet akartam volna adni (Kosztolányitól az Esti Kornél után), de sajnos kiderült hogy a jóvőben a gyerek nekem nem opció sajnos, szóval mivel nincs második nevem ezért gondoltam felveszem én azt. Nem tudom.hogy működik ez a rendszer, el tudjátok mondani, hogy hogyan lehetne ezeket megoldani? Pár nap és 18 leszek.

Tudom hogy:-10k ft a vezetéknév

-meg hogy pl nem lehet valami külföldi családnevem

Ami érdekelne:-lehet ezt a kettőt egybe megcsinálni(akár olcsóbban)?

-ha már Kornél akkor lehetne a vezeték nevem Esti, ez lehetséges?

-baj ha rddig csak 1 keresztnevem volt?

-pontosan hogyan folynak ezek a valtoztatások?


Minden további infót, bukatatót szívesen fogadok.

Ml, 🐺



2019. nov. 16. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
:)
2019. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom:


Együtt egyszerre nem lehet talán (bár passz). Külön eljárás a kettő. Anyakönyvvezetőnél tudod kérni, talán időpontra megy az ügyfélfogadás, ő majd elmagyarázza. Mivel midegyiknek 2-3 hónap míg a pesti felettes rábólint. Levélben felküldik Pestre, 2 hónap és sorra kerül, aztán vissza megy az adott településre, aztán az ottani anykönyvezető szól, hogy engedélyezték-e, mehetsz a névváltozási papírért, és azzal új igazolványokat csináltatni.


Nem lehet olcsóbban.


Vezetéknév elsőnek 10 ezer Ft. a 2.-jára már több. Régies y-nal családnevet nem lehet felvenni. Erről nincs lista. De pl lehet Zöld, meg hasonló egyszerű magyar szavak.


Keresztnév 3000 Ft elsőnek. Adott listából lehet választani. Nem tudom lényeges-e hány keresztneved volt, mintha nem lenne lényeg.

2019. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszike. Most kicsit jobban képben érzem magam <3
2019. nov. 17. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!