Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi joga van a biztonsági őrnek?

Warrior0606 kérdése:

Mi joga van a biztonsági őrnek?

Figyelt kérdés
Előszöris egy történettel szeretném kezdeni, ami a minap történt velem. A hideg idők miatt bementem egy fürdő várótermébe felmelegedni és elütni az időt. Elkeztem olvasni egy könyvet majd egyszercsak a biztonsági őr odajön hozzám 10 perc utàn megkérve arra engem, hogy távozzak. Mi joga volt ehhez, amikor nem jelentettem gondot a körülöttem lévőkre? Milyen okokból távolíthat el egy biztonsági őr? Mi történik ha megtagadom a távozást? Kérem a hozzáértő személyek válaszoljanak. Köszönöm!

#jog #biztonsági őr #biztonsági őr jogai #személyi polgárjog
2019. nov. 22. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A fürdő váróterme/előtere azért van, hogy elférjenek ott a pénztárnál sorbanállók, vagy netán ha érkezik egy nagyobb csoport. Te csak bementél ücsörögni. Ha nem tesznek ki, ennyi erővel holnap egy hajléktalan is bemehetne, ő is csak felmelegedni meg ücsörögni akar ott, mint te. A biztonsági őrnek pedig az a dolga, hogy kitessékelje azokat, akik kvázi nem fizető vendégek. Azok kedvéért fűtenek ott, akik meg is veszik a belépőjegyet.

Ha nem távozol magadtól, rendőrt hív. Nincs joga igazoltatni, megbüntetni, megütni, meg semmi hasonló.

Őszintén szólva nem is értem a problémádat. Ha egy kávézóba ülsz be ugyanígy, onnan is kitesznek.

2019. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"fürdő várótermébe"

Tehát nem melegedő.

2019. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkérhet, ezt is tette.
2019. nov. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Az nem melegedő. Vedd meg a belépőt és úgy melegedj.
2019. nov. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
A fürdő nem közterület, ők döntik el, hogy ki tartózkodhat ott. Ahogy a ti lakásotokba se ülhet be akárki hajléktalan melegedni, mert akkor rendőrt hívtok.
2019. nov. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Magánterület, ami a fürdő vendégeinek van fenntartva. Tehát minden joga megvan egy biztonsági őrnek, hogy elküdje azt, aki nem a fürdő vendége, csak melegszik.


A nappali melegedőből nem küldenek majd el...

2019. nov. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért vagy meglepve. Szabályszerűen jártak el.
2019. nov. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
95%
Legközelebb légy találékonyabb. Mond, hogy vársz valakire, és együtt vesztek majd jegyet. Aztán egyszer csak kisétálsz, mert "nem jött meg, akire vártál."
2019. nov. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van vagy 20 fok én pólóban mászkálok te meg melegedsz?

Ha -20 fok lenne meg hóvihar lehet hogy mem küldene ki.

2019. nov. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs az ilyen csírának píze jegyre.
2019. nov. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!