Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki vett tőlem egy használt...

Valaki vett tőlem egy használt bugyit, de nem érkezett meg hozzá, feljelenthet? Azzal fenyegetőzik.

Figyelt kérdés

Feladtam neki, de nem írtam feladót, hogy inkognítóban maradjak, simán... Meg, hogy ígértem neki még képet, de az sem jött meg... Ezek mindegyile arraegy ki, hogy ingyen kéoelet szerezzen. Amiből elegem van...


Szóval most ezzel fenyegetőzik, elvileg még egy hét sem telt el, megjöhet. De lehet a postán dobták ki, vahy kit tudom én, rossz címet adott meg...


Bemegy a rendőrségre, hogy "nem jött meg a használt bugyikám". Nem foglalkozom ezzel, kettő darabot adtam el. Egyik megjött, mert elsőbbségivel kérte...


Úgyhogy... Engem nem érdekel... Meg nem küldtem neki bugyis képet... Ezért aután senki nem fog elítélni... 🤷🏼‍♀️


2019. nov. 23. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

"Ezért aután senki nem fog elítélni... "

De, például én. Még csak nem is azért hogy használt bugyidat árusítod, hogy szóba álltál, üzleteltél valaki olyannal aki a te használt bugyidra vágyik és fizetne érte, meg képet akarna róla. Ez, hogy valaki ennyire ostoba, és szégyentelen, ma már nem téma - ez van, neked kell magaddal élned, nem nekem.

Azért ítéllek el mert mindezt ki is írod, megjelensz a nyilvánosság előtt egy ilyen akcióddal és minimális gondolkodás nélkül eszed megint a hülyeséget. A butaság egy állapot, nem az egyén hibája. De az, ha valaki mutogatja és hivalkodik vele - az már igen.

2019. nov. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
A kép is fizetős? :D A helyesírásodból arra következtetek te írtad el a címet, úgyhogy illendő lenne megtéríteni a vevő kárát.
2019. nov. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem, én azt a címet írtam rá, amit ő küldött, le is fényképeztem a borítékot...

Nem, nem kértem tőle képeket, ő erőltette azon felül... Felajánlottam, hogy küldök másikat,de az nem érdekli...



Első,úgy írsz, mint ha prostítúció lenne! Hát nem reklámozom, de sokan csinálják... Meg ebben semmi rossz nincs... Másrészt tényleg csak alkalmi volt, írtak, eladtam neki... Törvénybe nem ütközik, hogy "megunt" ruhát adtam el...


Az érdekelne, hogy tényleg feljelenthet?? Arra nem kényszeríthet senki, hogy bugyis képet küldjek neki... Egyébként szerintem sokan átcseszik is ezeket... Másrészt csak a bugyis képekre mennek rá, aztán eltűnnek,ennyi erővel én meg azt jelenthetném fel. Ilyen index fórumon van egy-két valódi r....nc.

2019. nov. 23. 10:38
 4/7 A kérdező kommentje:

A helyesírásom nem rossz, ezek mind elütések ezen a sz.r telefonon és szimplán nem olvastam át, mielőtt elküldtem.


Megnézném a rendőrök fejét, mikor beállít, hogy eltünt a "bugyikám". Hogyan bizonyítja be?? Ő nem kérte ajánlottan, mert az sok..

2019. nov. 23. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem fog feljelenteni. Nem is èrtem mit kezdhetne ezzel a rendőrség. Max a postán reklamálhatna.
2019. nov. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ezt írta, nyilván azóta sem járt ott, megfenyegetett, hogy vannak kapcsolatai. Mellékelem az én levelemet is.


"Szia Jázmin! ( Ha tényleg ez a neved...)


Mivel állítólag múlt hétfőn feladtad a csomagot és idáig nem jött semmi ( utánaérdeklődtem a postán és valóban nem érkezett hozzájuk küldemény a nevemre), sem a beígért kép , sem válasz legutóbbi e-mailemre, ha most sem adsz magyarázatot, kénytelen leszek lépni.


Kérlek, ne vedd fenyegetésnek, csak a tényeket írom. Mivel nem lopom a pénzt, meg kell dolgoznom érte, ezért nekem 5000Ft is számít.

Szóval ha nem kapok választ, illetve azt amiben megegyeztünk és ki is fizettem, megteszem a hivatalos feljelentést. Szerencsére igen jó kapcsolataim vannak a siófoki rendőrségen, ennek akár utána is járhatsz, ha nem hiszed.

S ha ezt megteszem, bizonyítékül, hogy ÉN nem kamuzok, elküldöm neked a feljelentés másolatát. A többit meg majd a rendőrök intézik... Ha ezt így szeretted volna, lelked rajta. Mindezt természetesen megosztom a fórumon is, hátha nem én vagyok az egyetlen, aki így járt...


Várom válaszod: Peti"


"Szia Peti!


Valamiért a SPAM közé raktad a leveleidet. Közben 39 fokos lázzal feküdtem otthon, nem is voltam aktív ott, nem ültem gépnél.

Elsősorban a postán kellene érdeklődnöd, hogy hova tűnt a csomag, miért nem érkezett meg. Mivel nem ajánlott küldeményként kérted, így a borítékról mindem esetben készítek fotót. A borítékra feladót nem írok, sima levélként nem kérik. Így hozzám nem érkezik vissza, illetve nem adom meg senkinek a címemet. De kamunevet ráírni feladóként sem lenne törvényellenes diszkréció végett.


Ha normálisan írtál volna, felajánlottam volna, hogy küldök ingyen egyet, egyedül az ajánlott küldemény árát kellene állnod.

Nyugodtan, nekem is vannak kapcsolataim, azért nyugodtan jelents fel, hogy nem küldtem intim képet a részedre. Rengetegen átcsesztek vele és különböző képfeltöltő oldalakra tettél fel, majd felszívódtak.

Sok sikert kívánok! Nyugodtan tegyél feljelentést, legalább 4-en fognak helyben kiröhögni, hogy elveszett a postán a használt bugyika.

A borítékról a fotót, természetesen, ha igényled, átküldöm este, amint hazaértem.

Tegyél feljelentést, miért is? Kapcsolataid vannak, majd meg is ijedek. Ha szépen lérted volna, a pémzt is visszautaltam volna.

Majd a rendőrség végrehajtón keresztül behajtja, ha gondolod.


Na szia. "


Most visszaírt, hogy kéri a borítékról a képet, meg nem tart igényt másikre ajánlottan. Basszus, mit akar ez... Gindolom nem volt rajta feladó, nem ajánlottan kérte, mert az pénz, gondolom visszament a posta központba. Sima levél nincs nyomkövetve.

2019. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egyébként nem a feladásról készítek fotót, azt hogyan?? Nem adja vissza a nő... Ha simán kérte a postát. Ez a b.rom valóban feljelent még a végén. Nem érdekel, ez egy kötsög. De többet sem adok el ilyet. Csak az idegeimre megy... Simán a borítékról csináltam,azt tudom, hogy sokra nem megyek vele, de a másik is kérte, meg legalább van valami a kezemben.


Mégis mivel jelent fel, sima postán kérte... Nem ajánlottan, hiába "érdeklődik". Leszarom, nem válaszolok neki. És ha nem küldtem volna el a használt "bugyikát", akkor mi van. Egy f.z megvetett velem 5 bugyit, majd felszívódott. Másik kicsikarta a képeket, majd nem vette. Szélhámos az összes. Szóval először meg utoljára csinlátam ilyet.


Valami ötlet, hogy hogyan szabaduljak meg ettől?

2019. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!