Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek felmondanak a...

Ha valakinek felmondanak a munkahelyén nem tudva hogy terhes és ő előkap egy orvosi papírt akkor a felmondás azonnal semmis?

Figyelt kérdés

Mert ugye terhes nőt kirúgni nem lehet. Ugyanakkor a terhességi védelem akkor is él ha nem szólt a munkáltatónak, mert az ő dolga hogy mikor szól. Ki a 3. hónapban ki a 6. hónapban-ez mindenkinek saját döntése, nem köteles azonnal szólni.

Tehát a főnök nem tudja hogy a nő terhes, és felmond neki. A nő meg előkap egy orvosi papírt hogy bocs terhes vagyok. Akkor a főnök egyet tud tenni széttépi a felmondást? Tehet mást?


2019. nov. 25. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Ha a főnök nem tud róla, akkor jogos a kirúgás.
2019. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk a felmondás oka ezt nagyban befolyásolhatja.
2019. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Ha a főnök nem tud róla, akkor jogos a kirúgás."


nem kell tudnia róla, nem köteles a dolgozó jelezni, ill akkor jelzi amikor jónak látja



ld


[link]


Be kell-e jelentenie a nőnek a felmondás előtt, hogy várandós?


A munkáltató számos esetben nem mondhat fel a munkavállalónak. Ilyen eset például az, amikor a munkavállaló várandós. Évtizedeken keresztül vitát generált a kérdés, hogy mi történik akkor, ha a munkáltató a várandósságról nem tudva mond fel a várandós nőnek.


A LÉNYEG:


A bíróság ugyanis kimondta, hogy a munkáltatói rendes felmondás közlésekor fennálló terhesség a munkáltató tudomása nélkül is felmondási tilalmat valósít meg (EBH2005.1242).

2019. nov. 25. 13:19
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Igazi gyöngyszem vagy.

Egy csomó szerencsétlen ember szeretne dolgozni, de nem kap munkát. A semmitérő, lógós vemheseket meg, akik egy kalap szart nem érnek, nem lehet kirúgni valami hülye jogszabály miatt.

2019. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
4.-nél a pont.
2019. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

„Egy csomó szerencsétlen ember szeretne dolgozni, de nem kap munkát.“


És mi az akadálya? Millió helyen keresnek embert, nálunk is. Csak azért a szar bérért amit itt adnak nem tülekszik senki ide. De lehet jönni. Akarsz 2 műszakban nettó 110.000-et keresni?

Nem? Na más se.


Engem tudod miért akartak lapátra tenni? Mert fizetésemelést kértem. Nem kaptam de a főnök úgy gondolta veszélyes vagyok mert még a végén elterjesztem a többiek közt hogy ők is kérjenek emelést. Ezt megelőzendő kirúgott. KIrúgott VOLNA.

A köv az lesz hogy veszélyeztetett terhesnek kiíratom magam többet be se megyek és akkor nem kell engem kerülgetni.



„ szeretne dolgozni, de nem kap munkát. „ Ha értenének valamihez kapnának munkát. Az hogy van két keze lába ma már kicsit kevés, de még így is ezer gyár árufeltöltés stb van trógermelóval ahova egy majom is elmehet azt is felveszik.

2019. nov. 25. 13:33
 7/15 Molyember ***** válasza:
Gondolom, ez csak a rendes felmondásra vonatkozik. Ha nagyon el akarnak küldeni, akkor megoldhatják fegyelmivel is, mert ha nagyon keresnek, bárkinél találhatnak okot rá. Emellett teremthetnek olyan körülményeket is, hogy magadtól menj el. A veszélyeztetett terhesség lehet erre megoldás, de akkor azonnal kivágnak, ha visszamész, úgyhogy muszáj melót keresned, amíg otthon vagy a gyerekkel.
2019. nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"A bíróság ugyanis kimondta, hogy a munkáltatói rendes felmondás közlésekor fennálló terhesség a munkáltató tudomása nélkül is felmondási tilalmat valósít meg (EBH2005.1242)."


Ez pontosan így van, csak akkor nem értem, hogy a célja a kérdésnek??

2019. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"A köv az lesz hogy veszélyeztetett terhesnek kiíratom magam többet be se megyek és akkor nem kell engem kerülgetni."


csak óvatosan, mert ezt költségvetési csalásnak hívják...


egyébként, tudomásom szerint csak a 12. hét után él a védelem, azt meg nem bejelenteni elég nagy dőreség, mert akkor már jár az adókedvezmény.


szóval szerintem csak óvatosan az agyarakkal...

2019. nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

"egyébként, tudomásom szerint csak a 12. hét után él a védelem“


Akkor azt nagyon rosszul tudod.

Nem is értem egyesek honnan veszik az eszeveszett baromságaikat. A fogantatás pillananától él a védelem még akkor is él ha a nő maga se tud róla a kirúgáskor.

Kirúgnak nem tudom még én se hogy terhes vagyok, 1 hét múlva dokihoz megyek kiderül az vagyok, mióta 3 hete, mikor rúgtak ki-1 hete = semmis a felmondás.


[link]

Amikor eljön a tájékoztatás ideje


Az új Munka Törvénykönyve a kezdetekben még előírta az előzetes tájékoztatási kötelezettséget a várandós munkavállalóknak, azonban mivel egy szenzitív adatról van szó, az alkotmánybíróság kimondta, hogy az előzetes tájékoztatás jogellenes, a munkáltató a munkavállalótól ezt nem kérheti.


""A köv az lesz hogy veszélyeztetett terhesnek kiíratom magam többet be se megyek és akkor nem kell engem kerülgetni."


csak óvatosan, mert ezt költségvetési csalásnak hívják...“



NEM. Csalásnak akkor hívják ha lezajlott az OEP vizsgálat az átadta az ügyet a bíróságnak és a bíróság kimondta egy ítéletben. ONNANTÓL fogva csalás. Na most ha az OEP vizsgálat lezajlik és az megállapítja hogy minden rendben van (és mivel terhességről van szó 99,9% hogy ezt állapítja meg, elég a várandósnak a terhes lelkileg problémás munkahelyi légkörre utalni és már megy a pecsét...) így megszopta a munkáltató.


Persze ha a cég még ahhoz is hülye hogy OEP elé vigye az ügyet csak helyben dühöng akkor téma le is zárva. Akkor ott a papír veszélyeztett terhes és nyasgem.

2019. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!