Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S. O. S H a munkáltató azt...

S. O. S H a munkáltató azt akarja, hogy a dolgozó mondjan fel, akkor jár orvosi ellátás a munkavállalónak?

Figyelt kérdés
Az anyukám munkahelyén szórakoznak vagy 50 emberrel. Hol elküldik őket munkanélkülire vagy fizetetlen szabira. Most meg mindannyiukat ugy akarják, hogy a dolgozók mondjanak fel. Ebböl származik hátrányuk? És orvosi ellátást kapnak azért? Nagyon sürgős lenne! Valaki aki tud segitsen! Köszönöm!

2012. nov. 22. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
NE mondjon fel! Ha a dolgozó mond fel, akkor a nem jár egyből munkanélküli segély, nem jár végkielégítés, nem kell hogy kifizesse a munkáltató a felmondási időre járó munkabért. Tehát NE mondjon fel! Ígyis-úgyis meg akar szabadulni tőle a munkáltató, tehát mondjon fel a munkáltató, és fizesse ki ami jár. Plusz így a munkanélküli segélynél sem lesz gond.
2012. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. De ha kéred, belinkelem neked a munka törvénykönyvéből az idetartozó paragrafusokat.
2012. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Igen, származik hátrányuk ha a munkáltató hatására mondanak fel. Ugyanis ha több mint 3 éve ott dolgoznak, és felmondanak akkor nem jár végkielégítés. Ezért is akarják sok helyen hogy kirúgás helyett a dolgozó mondjon fel.

Ha felmond akkor nem kap egyből munkanélküli segélyt. 3 hónapot várnia kell.

Ha kilép akkor nem kap csak úgy orvosi ellátást, csak akkor ha önszántából fizeti tovább a TB hozzájárulást.

Én az anyuka helyében ha a főnökség jönne azzal hogy lépjek ki, megmondanám hogy ha akar rúgjon ki, és fizessen végkielégítést. Magamtól nem megyek el, csak 1 helyre a munkaügyi bíróságra ha okot adnak rá..

2012. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Végkielégitést igyse ugyse kapnának mer egy nagy cégnél dolgoztak a főnök elment nyugdijba és elcsalta őket , hogy ott majd jobb lesz. Ez egy éve volt. Na ilyen jó lett, hogy azta elküldte már őket munkanélkülire meg fizetetlen szabira is mint írtam. Én is azt mondtam anyukámnak , hogy ő/ők semmi szin alatt nem mondjanak fel. Jobb ha a munkáltató mond fel! Nagyon köszönöm!
2012. nov. 22. 13:07
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Ne mondjon fel, még akkor sem, ha mondjuk semmilyen hátránya nem származna belőle.


Az pedig megint csak kérdéses, hogy a munkáltató milyen alapon küldi el a dolgozóit fizetetlen szabira. Ilyen nincs. Fizetetlen szabadságot a dolgozó kérhet, amit a munkáltató saját jogkörében eljárva engedélyezhet, ha úgy látja jónak, kivétel, ha valaki házépítés miatt kéri ezt, vagy beteg családtagját gondozza, vagy gyermeket szül és azt gondozza otthon. Tehát van olyan, amikor köteles a munkáltató a fizetés nélküli szabadságot engedélyezni. De ilyen kizárólag a dolgozó kérésére történhet.

2012. nov. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az orvosi ellátást elfelejtettem.


Az mindenkinek jár, aki TAJ-számmal rendelkezik. Még akkor is, ha nincs munkája. Az más kérdés, hogy ha rendezetlen a biztosítottsága, akkor dolga (adott esetben fizetnivalója) lesz vele, de az orvos köteles mindenkit ellátni, akinek TAJ-száma van.

2012. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Ugy át vágtak most megint 50 embert ezzel a jó munkahellyel. nagyon sajnálom őket meg az anyukámat. 53 évesen hogy tud majd itt szabolcsban elhelyezkedni? Bár itt mindegy, hogy fiatal vagy öreg, nincs munkahely.

2012. nov. 22. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!