Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek akkor, ha az...

Mit tehetek akkor, ha az apuka engedély nélkül tesz fel képeket a netre a gyerekünkről?

Figyelt kérdés
A férjemmel elváltunk több mint egy évvel ezelőtt.Neki új családja lett,én a közös gyerekünkkel élek. Nem posztolok a gyerekről képeket semmilyen közösségi oldalra (a gyerek 3éves!!!!) ő viszont a kérésemre magasan szarva posztolgat a facebookjára képeket s gyerekről. Pontosabban nem is a sajátjára,hanem az apja fb oldalára,magyarul a gyerek nagyapjának az oldalára. Engem ez borzasztóan zavar,nincs mit ezen magyarázni,nem akarom,hogy a 3éves gyerekem közösségi oldalakon viritson!!! Ilyenkor mi a teendő? Úgy tudom kell hozza a hozzájárulásom,de nem tudom pontosan mit tehetek ilyenkor!! Kérlek ne támadjatok,segítsen aki már volt ebben a helyzetben,vagy tud valamit erről! :( köszönöm
2019. dec. 3. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Semmit nem tehetsz, ő az APJA!
2019. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én meg az ANYJA vagyok,és azt mondom,hogy nem!:)
2019. dec. 3. 17:00
 3/15 anonim ***** válasza:

Akkor tehetnél bármit is, ha az apa pénzt is keresne ezzel (pl ha valami influencerféleség lenne, aki netes reklámokból szerzi a pénzét) de így elég reménytelen a helyzet.

De megértelek... Baromi nagy féregségnek tartom, amikor valaki kipakol mindent a beleegyezni nem tudó kisgyerekéről a netre.

2019. dec. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

#2:

Nos, mint látod, a NEM-el nem értél el semmit.

2019. dec. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3%
Ahhoz, hogy eleve képet készítsen, nem hogy feltegye, minden szereplőnek bele kell egyeznie (a csecsemőknek is). Ha a gyerek beleegyezett, nincs mit tenni. Ha viszont nem, jelentheted a facebooknak, hogy sérti a képmáshoz való jogát, leszedik.
2019. dec. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Írsz a facebook-nak, hogy nem egyeztél bele szedessék le.

GDPR törvény.

Beszélj egy jogásszal ez ügyben.


Sajtó nyilvános eseményen nem kell engedélyt kérni minden egyéb szituációba ha lefényképezel vkit az utcán mint fotós, hobbi fotós oda kell menni az illetőhöz és kérni az engedélyét és egy beleegyező nyilatkozattal.

2019. dec. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Már miért ne lehetne kitenni képeket a gyerekről? A barátnőm születése óta rak fel képeket a gyerekről(nem sokat), ezzel nem hiszem,hogy bárkinek is sértené a személyiségi jogát :D Mindenki tesz fel képet a gyerekéről,mert büszkék rá. Sztem te csak szimplán féltékeny vagy, vagy irigy vagy tipikus unatkozó anyuka, akinek nincs jobb dolga,minthogy más életébe turkáljon,és szivassa az exét ott ahol tudja. Idióta.
2019. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ö...és a 3 ÉVES gyerek, hogy és mit nyilatkozzon arról, hogy tiltja az APJA fotózását?

Ráadásul nem üzleti felhasználás! És nem szexuális!

2019. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%

Ha elolvastátok volna a kérése ellenére posztolja.

Biztos a kérdezőnek meg van az oka hogy miért nem szeretné. Félti pl. a gyereket.


Ha be van állítva az apuka oldalán hogy nem nyilvános akkor csak a nagyapa látja.

2019. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Bár most látva az egyik válasza utáni mosolyt így már komolytalannak érzem a kérdést hacsaknem az a mosoly nem mosoly akart lenni hanem szomorú fej.
2019. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!