Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Levideózhatom a tanárt az...

Levideózhatom a tanárt az iskolában ha az szerintem jogtalan tevékenységet folytat?

Figyelt kérdés
Szerintem élni kellene a technika adta lehetőségekkel ilyen helyzetekben is, mert egy videófelvétel bizonyítékként szolgálhatna egy adott eljárásban. Más eszköze igazán nincs is egy diáknak arra, hogy kiállhasson a jogaiért.

2019. dec. 12. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem készíthetsz filmfelvételt az engedélye nélkül. Van més eszközöd. 25-30 lehetséges tanú van a teremben.
2019. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 a többi diákkal az a gond, hogy ők nem lennének hiteles tanúk, mert őket befolyásolják a tanárok, megfenyegetik őket,, hogy megbuktatják, rosszabb jegyeket kapnak, stb.

Egy munkahelyen se hiszem, hogy a dolgozók mernének a főnök ellen tanúskodni.

2019. dec. 12. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell az érintett hozzájárulása, de kivétel ha azt bűncselekmény elkövetésének bizonyítására használják fel.
2019. dec. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a jogtalan tevékenység amit a tanárod folytat?

Másrészt, ha valóban az, akkor nem hiszem, hogy a 30ból te vagy az egyetlen, akinek ez nem tetszik....

2019. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2019. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyuzz #3 válaszára!


Ő mondja a tutit!

2019. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Két külön dologról van szó. A videód bizonyítékként felhasználható, mivel itthon nincs olyan, mint Amerikában, hogy a jogtalanul szerzett bizonyítékot nem fogadják be. Ellenben számolnod kell azzal, hogy a tanár személyiségi jog megsértéséért feljelenthet. Ha valóban bűncselekményt (sőt, ha jól emlékszem akár csak szabálysértést) filmezel, akkor nem lesz belőle bajod.
2019. dec. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a harmadik válaszadó sem pontosan ír, ugyanis nem csak bcs, de sima jogsértés bizonyítása érdekében is lehet kép, vagy hangfelvételt készíteni.


A tanár személyiségi jog megsértése okán nem jelenthet fel, ugyanis másról a beleegyezése nélkül kép vagy hangfelvételt készíteni nem bűncselekmény, csak jogsértés.


Persze vannak esetek, amikor már bcs lesz belőle, pl. ha fiatalkorú, ha ruhátlan, ha mondjuk éppen szexel, vagy sz.rik. Tehát a dolog egyén és helyzetfüggő.

2019. dec. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok ilyen videót látni. Ha csak és kizárólag acélból készíted a felvételt, hogy továbbítsd a felettsseinek, (pl. igazgató) akkor szerintem egyáltalán nem lehet belőle baj.
2019. dec. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6 vagyok:


Utána olvastam, figyelj!


Bárkiről, bármikor készíthetsz felvételt. A jogszabályok nem a felvétel készítését szankcionálják, hanem a FELHASZNÁLÁSÁT!


Tehát tegyük fel hogy levideózod a tanárt, de az éppen nem tesz olyasmit ami szabálysértés vagy bűncselekmény, akkor a felvételt törölnöd kell! Még csak meg sem mutathatod senkinek!

2019. dec. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!