Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azt mondta megöli magát,...

Azt mondta megöli magát, amiért szakítottam vele. Ha megteszi, büntethető leszek?

Figyelt kérdés

Szakítottam a barátommal. Azt mondta megöli magát. Nem tudom, hogy képes lenne-e rá.. nem tartom elég bátornak hozzá, de érzelmileg elég instabil hozzá.

Ha megtenné, akkor én büntethető lennék, mert tudtam róla és nem szóltam senkinek?


2019. dec. 12. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

Ugyanakkor te meg mondd azt, hogy megölöd magad, ha maradnod kell. Így jogos önvédelem lesz. :)

2019. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmi zsarolás, ne is törődj vele, és egyetlen szóra ne állj vele szóba, neked magadról kell gondoskodnod. Kizárólag ő a felelős a saját tetteiért.
2019. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én exem is ugyanezt mondta,majd rá két hétre már mással hetyegett..
2019. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

Nekem volt már ilyen, megölte magát, kit érdekel? Már nem szerettem, face-ről is töeöltem.

Nem rég meg írtam neki, de nem válaszol, neü is látta.

2019. dec. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem, de ha gonosz voltál vele, úgy, hogy tudtad, hogy instabil, erkölcsileg lehet, hogy felelős leszel.
2019. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én exem is ezzel fenyegetőzött. (Ola volt, hogy otthagytam, túl sokáig tűrtem amúgy is).

Másfél év múlva felhívott, hogy előző nap volt négy hónapos a gyereke. Sokáig szomorkodott...

2019. dec. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmi zsarolás. Soha nem teszik meg. De ha igen, az sem a te bajod.

Semmiképpen nem vagy büntethető ilyesmiért, amíg nem írsz neki pl. olyat, hogy "hajrá, öld meg magad".

Legjobb, ha minden kapcsolatot megszakítasz vele és egyáltalán nem kommunikáltok többet.

2019. dec. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor vehetnek elő, ha győzködöd őt, hogy legyen öngyilkos, meg ha gúnyolódsz rajta, hogy úgysem meri megtenni és ehhez hasonlók.
2019. dec. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismertem pár embert akik azok lettek, egy se fenyegetőzött előtte vele. Szóval duma csak valószínűleg. És nem, nem vagy érte felelős.
2019. dec. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tutira csak szöveg, ahogy írják: érzelmi zsarolás.

Még ha esetleg megteszi, akkor sem vehetnek téged elő, hiszen sem tevőlegesen, sem felbújtóként nem vettél részt benne. Te nem segítetted benne, nem te beszélted rá. Az, hogy te elhagyod (amihez jogod van) és ezt ő nem tudja feldolgozni és kinyírja magát, az nem a te problémád.

2019. dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!