Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elütött egy autó, mikot...

OliviaMoore kérdése:

Elütött egy autó, mikot ráléptem a zebrára. Én büntethető vagyok?

Figyelt kérdés

Körülnéztem, mielőtt átléptem a zebrán. Volt a fülembe füles, de az nem volt bekapcsolva, csak betettem mert épp futáshoz készültem. Mikor ráléptem a zebrára, egy lépést tehettem meg, mikot ütést éreztem, majd már csak a földön keltem.

A vezető nem volt ittas, előttem csak annyit mondott a rendőröknek, hogy nem figyelt..

Zúzódásaim vannak.

Büntethetnek engem is ilyenkor?


2019. okt. 30. 19:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*ráléptem
2019. okt. 30. 19:21
 2/19 anonim ***** válasza:
15%
Ha fideszes az autós akkor igen, egyébként természetesen nem.
2019. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Körülnéztél, láttad hogy jön az autó és kiléptél elé. Gratulálok!
2019. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Körülnéztem és nem láttam őt..Zebrán mentem, lassan hajtott, úgy voltam vele, hogy meg kell állnia..

De már látom, hogy ez nem így működik.

2019. okt. 30. 20:06
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Alapeset, hogy a kijelölt gyalog-átkelő helyet mindig úgy kell megközelíteni, hogy bármely pillanatban biztonságosan meg lehessen állni!


Tehát kizárt, hogy te hibás legyél.

2019. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem büntetnek, neked volt elsőbbséged. Egyébként zebrán is érdemes körülnézni, ha lassan jön az autó, akkor is figyelni a reakcióit, mert lehet nem miattad megy lassan, csak a csajokat nézte a másik oldalon. A saját érdeked, hogy ne hullazsákban vigyenek el.
2019. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Alex Fly ***** válasza:
Természetesen nem. Minden felelősség az autóvezetőé.
2019. okt. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Ha féktávon belül léptél ki, akkor bizony felelős vagy.

És ha te csak 1 lépést tudtál megtenni a zebrán, máris elütöttek, akkor bizony féktávon belül léptél ki.

Remélem, volt kamerája az autósnak

2019. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A többség rosszul tudja.

A rendőrség egy baleset esetén mindenkit megbüntet(het), akire rá tud bizonyítani bármi szabályszegést. Még az is teljesen mindegy, hogy egy adott szabályszegésnek semmi köze nem volt a baleset előidézéséhez, attól még büntetnek miatta. Pl. ha az adott gázoló autón nem működött a féklámpa, de a helyszínelőnek ez feltűnt, akkor azért is pengetni kell.

Na szóval, az adott ügyben a gázoló sofőrt megbüntetik, mert megszegte a KRESZ 43. § (1)-t: "Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni."

Valamint megbüntetik a kérdezőt is, mert megszegte a 21. § (6)-ot: "A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről." Attól, hogy a sofőr szabályt szegett, attól még a kérdező ugyanúgy szabályt szegett. Az más kérdés, hogy a sofőr sokkal jobban ráfázik az ügyre, mert a kérdező valószínűleg megússza egy 10-essel, de lehet, hogy még ezzel se foglalkoznak.

2019. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Csak nagy kemeny es femdiszes retikullel a kezedben lobalva vagy fem gurulos csomaghordoval ercemes kocsi ele bemenni a zebran vagy nagy kulcscsomoval.
2019. nov. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!