Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi kérdés: az, hogy a...

Kudit kérdése:

Jogi kérdés: az, hogy a bankom internetes számlám használatához egy mobil telefon meglétét követeli meg, az nem árukapcsolás, ami pedig tudtommal tilos?

Figyelt kérdés
Másik (azaz ebben az esetben egy harmadik!) cég áruját - mobil telefon - vagyok kénytelen használni, amelyért nekem fizetnem kell, ahhoz, hogy az amúgy a számítógépemről wifivel elérhető - már fizetek egy másik cégnek az internet használatáért - bankszámlámhoz jussak.

2019. dec. 17. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Igazad van. Tartsd otthon, befőttesüvegben a pénzed. Akkor csak a befőttesüveg gyárat kell perelned.
2019. dec. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert nem az a cél, hogy te ugyanannak a cégnek (bank) egy másik termékét használd, sőt még az sincs kikötve, hogy melyik cég mobilját használd.

Egyébként sem tilos az árukapcsolás.

2019. dec. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyi, add meg az én tel. számom. ;)
2019. dec. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Egyrészt eleve semmi köze az árukapcsoláshoz, hiszen a bank nem árul telefont. Meg amúgy sincs ebben semmi tilos.

Másrészt a bank egy szolgáltatást árul, ezt pedig teljes joggal köti feltételekhez. Ha nem akarod elfogadni, senki nem kényszerít rá, akkor nem élsz a szolgáltatással és kész.

2019. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Achgdrztombdzj: akkor nem érted a dolgot. Szóval, amikor netbankot nyitottam, még egyszerűen beléptem a jelszavammal az internetes számítógépemmel, és ennyi. Ha nem volt mobilom, hát nem volt. És számos idős, 80 feletti barátom van, magam sem vagyok már igazán fiatal -, aki nem szereti, mert már nem jól látja, nem jól hallja, túl sok macera, stb, a mobilt, különösen ezek az újak nem idősbarát telefonok, viszont a netet szívesen, mert kényelmesebb mindennél. És ezt a lehetőséget veszi el a bank azzal, hogy rákényszerít un. "okos" (bár a smart nem okost, hanem ügyest jelent!) telefonok használatára. Ez egyoldalú szerződésmódosítás, mellesleg.
2019. dec. 18. 09:27
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
A nagymamám meg kútról húzta fiatalon a vizet. Most meg vezetéken jön, hiába keres kutat Pesten. Haladni kell a korral 😁
2019. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak mondom, hogy ez nem a bank ötlete volt, hanem egy új szabályozás (PSD2) egyik eleme, és minden, az EGT térségben működő pénzintézetre érvényes. Az intézkedés révén vélhetően kevesebb lesz a netbankon keresztüli visszaélések száma, tehát alapvetően a te biztonságodat segíti ez a dolog.

Ha a mobilos hitelesítés nem kényelmes neked, lehet kérni a bankban fizikai token eszközt, és azzal elvégezni a másodlagos hitelesítést.

Így néz ki: [link]

2019. dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!