Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 évesen magánterületen...

16 évesen magánterületen használhatok gázpisztolyt önvédelemre?

Figyelt kérdés

16 évesen magánterületen használhatok gázpisztolyt önvédelemre?


Valaki leírná az aktuális jogot erről?


Legyetek szívesek csak olyan írjon aki ért hozzá!


2019. dec. 19. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Önvédelemre igen.


De!!!


Akármilyen jogos is az önvédelem, az ügy tisztázásáig a hatóság mindenképp garázdasággal fog gyanúsítani + elkobozzák a fegyvert...már, ha lesz rendőr hívva.

2019. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
SOHA NE ÍRJ KI KÉRDÉST NAGYBETŰVEL!!!
2019. dec. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se.
2019. dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Magánterületen igen. De garázdasággal csak akkor fognak gyanúsítani, ha pl. olyan a kerítés hogy belátni, tehát mások is látják. Ahhoz hogy a garázdaság megvalósuljon, szükséges hogy más emberek lássák.

Amúgy meg a gázpisztoly tulajdonosát fogják gondatlansággal megvádolni, mivel nem úgy helyezte el a fegyverét, hogy más pl egy 18 éven aluli személy ne férhessen hozzá.

2019. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Molyember ***** válasza:
A viseléséhez engedély kell, amit csak 18 év felett kaphatsz. Ha mindenképpen hordani akarod, akkor ne találja meg nálad a rendőr egy sima igazoltatásnál, ha meg használtad, akkor utána fuss, és reménykedj, hogy senki jelenti a rendőröknek a "lövöldözést", és hogy térfigyelők se látnak. Szerintem jobban jársz egy egyszerű gázspray-futás párossal, de ha fegyverb*zi vagy, akkor a praktikum úgyse fog érdekelni.
2019. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5.-nek.


Te nem is értetted a kérdést.

2019. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:
Akármit használhatsz önvédelemre (jogos védelemre, ahogy ezt hivatalosan hívják), illegális eszközt is, attól nem lesz jogtalan az amúgy jogos védelem. Az illegális eszköz miatt persze felelned kell, de a gázpisztoly birtoklása nem illegális, nincs korhoz kötve, csak a közterületen való viselése, ahogy azt már előttem is írták.
2019. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

20.35


Ténleg? Akkor ha valaki mondjuk adni akar egy pofontot nekem, akkor én éles lőfegyverrel simán agyonlőhetem ugye? Legalább is az elméleted szerint. Bármilyen eszközt nem lehet önvédelemre használni, számít az arányosság is. És az elméleted szerint, egy 6 éves gyerek is birtokolhat gázpisztolyt ugye?

2019. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:

Olvasd el, amit írtam...

HA jogos a védelem, AKKOR nem lesz jogtalan az esetleges illegális eszköztől. Senki nem beszélt arról, hogy egy pofon miatt megölhetnél akárkit, nem tudom, ezt honnan vetted.


"És az elméleted szerint, egy 6 éves gyerek is birtokolhat gázpisztolyt ugye?"


Nem az elméletem miatt, hanem a tiltás hiánya miatt. Egy demokráciában (igen, tudom, de papíron még az van) mindent szabad, ami nincs tiltva. Ez meg nincs tiltva. De ha tudsz rá jogszabályt, linkeld csak be nyugodtan.

2019. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Esőben,szélben használhatatlan, tehát önvédelemre is alkalmatlan féltégla.Ütni is nehéz vele fegyverhez hasonló alakja miatt.Egy normális gázspray többet ér.A gumilövedékes a minimum,ha már lőni kell.Ráadásul feleslegesen lövöldözés képét kelti ,ami nagyon nem egy előnyös dolog.Akkor már inkább gumilövedékes.Jelenleg a legálisan hordható eszközök egyike sem igazán alkalmas.
2019. dec. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!