Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szilveszter napján dec 31 jan...

Szilveszter napján dec 31 jan 1 bárhol használhatom a gázpisztolyomat? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés

Természetesen este szeretném és nem bűncselekményre vagy rablásra csupán egy kis örömködésre, kérdésem lenne hogy ezt bárhol megtehetem, ismerőseim mondták hogy ők a város melletti erdőbe szoktak kimenni ezt értsd úgy hogy a legközelebbi ház ahol már laknak minimum 600 méter de ezek is csak szőlősök, és egyéb gyümölcsösök a város első háza 1-1,2 km-től kezdődik


Technikailag ez az erdő nincsen körülkerítve nem vadászterület inkább turista terület, vagy egy ilyen erdő már közterületnek számít



2014. dec. 30. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Szilveszter éjszakáján használhatod bűncselekményre is. Az is engedélyezett.
2014. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Csiß ***** válasza:
100%
Hát..Közterületen (tudomásom szerint) csak akkor lehet nálad fegyver,ha van engedélyed és nem vagy ittas.Ha ezek teljesülnek akkor gondolom lehet durrogtatni 18h után.
2014. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

de ha jelen esetünkben egy erdőben szeretném használni és oda, rejtve ( táskában, a saját kofferjában tártól és töltényektől külön ) szállítom oda ?


Előre is elnézést de kiírom más kategóriába szóval bocsi ha valaki kétszer látná

2014. dec. 30. 19:48
 4/6 Csiß ***** válasza:
Ez egy remek kérdés :) Én már szállításra inkább nem írok semmit mert nem teljesen egyértelmű számomra az idevonatkozó szabályozás.
2014. dec. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ugyan később az ügyészség kimondta, hogy a szállítás nem egyenlő viseléssel, de előtte a sündőrség azért szívatta a palit derekasan.

Csak azért másoltam ide a linket, hogy lásd, a sündőrség törvényektől elrugaszkodott banda, ha ott és akkor az adott sün úgy gondolja, akkor feltesz a futószalagra és leszarják, hogy a jog mit ír.

De ettől függetlenül nyugodtan rakd be a hátizsákodba és tekerj ki az erdőbe és durrogtass :) És ilyenkor mindig járjatok nyitott szemmel, ki lát titeket, aki csak puszta rosszindulatból rátok hívja a sündőrséget.

2014. dec. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csiß ***** válasza:
Én is ismerem ezt a sztorit,de nem éri meg egy kis durrogtatás miatt esetleg bíróságra járkálni.Sajnos nem minden rendőr ismeri a jogszabályokat.Elég ha belefutsz egy buzgómócsingba és máris bevisz mert "mekkora fegyverszállítmányt fogott"..
2014. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!