Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A BKV megbüntetett, ügyvédi...

A BKV megbüntetett, ügyvédi iroda fizetési felszólítást küldött. Van kibúvó? (részletek lenn)

Figyelt kérdés
Tavaly ilyentájt megbüntettek az ellenőrök, megadtam az adataim. 6000e ft. pótdíjat kellett volna fizessek,akkor bementem az Akácfába, ott már 12e-t kértek. Nem volt nálam annyi, ezért eljöttem, azóta nem is foglalkoztam vele. Ma pedig érkezett a Dr. Szabó Gergely ügyvédi irodától egy fizetési felszólítás 24500- forintról, amit 8 napon belül ki kell fizessek. Se csekk, se semmi, csak egy fénymásolt pecsét és aláírás... Nem tűnik túl hivatalosnak, viszont tértivevénnyel jött... Olvastam hasonló eseteket,de ott a legtöbbjüket nem reálisan büntették. Akkor most ezt kötelező kifizetni, vagy van elévülés? Nincs ennyi pénzünk, mit tehetünk?
2010. júl. 20. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
tehát ajánlottan jött? magyarul igazolható, hogy átvetted? mert akkor bizony nincs elévülve. ki kell fizetned akkor igen, tőled is reálisan követelik jelenleg.
2010. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ezt sajnos fizetni kell.. és ha nincs pénz akkor Provident.. :\
2010. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket, kérdezd meg részletfizetésre lenne-e lehetőség.
2010. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a francokat...rá van pecsételve, hogy hivatalos másolat?


én anno küldtem neki egy levelet, hogyha igazi ügyvéd lenne, nem fénymásolt szarokat küldene, és bizonyítsa be, hogy x napon x járattal utaztam bérlet nélkül, ugyanis a munkahelyem x éve juttatásként adja, meg be tudom mutatni az összes bérletemet, meg nekik kell bizonyítani a bűnösségemet nem nekem az ártatlanságomat stb..persze mindezt egy hivatalos levélben, legépelve,aláírva, nem fénymásolva, tértivevényesen.


kb 3 éve. azóta nem jött válasz.

2010. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
tavaly ilyenkor pontosan mit takar? ha egy év eltelt, akkor már elévült ;)
2010. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem évült le, mivel ő akkor valszeg 8 nap múlva bement az akácfautcába fizetni. alá is írta nyilván minden adatot megadott stb, így többszörösen is elismerte a bűnösségét. most pedig újra amikor átvette a levelet.
2010. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ha a kettő közt eltelt egy év, akkor elévült...mármint, ha az Akácfa utca és a levél feladási dátuma közt van egy év ;)
2010. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

én is ilyen helyzetben voltam,csak 70ezret kellett volna befizetnem,mert már sokéves tartozás volt.

Írj nekik egy levelet ajánlottan,h te szeretnéd rendezni a tartozást,de ez az összeg nagyon megterhelő,mert pl kevés a kereseted,munkanélküli vagy stb,leírod a szitud. Viszont havi 3-4 ezret tudsz fizetni. Nem olyan g.cik,mint ahogy kinéznek.nekem megadták a törlesztési lehetőséget. Írd meg,h mi volt.

2010. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Fizesd be!
2010. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket!
2010. júl. 20. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!