Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2000 ft értékű lopást követtem...

2000 ft értékű lopást követtem el az egyik tesco áruházban. Augusztus közepén és azóta küldtek felszólítást hogy fizessem ki a kárt és küldjem el az utalás másolatát. Mit kaphatok ezért?

Figyelt kérdés
kiskorú vagyok,sajnos elkövettem életem legnagyobb hibáját...nagyon megbántam,barátnőmmel próbáltunk ellopni egy 2000ft értékű dolgot. a pénzt utaltam,elküldtem a rendőrségnek.a papír amit kiküldtek még azt írja szabálysértés történt.de úgy tudom hogy már 20000ft alatt is bűncselekménynek minősül és elzárást kapok érte. ez történt 4 hónapja.tegnap kaptam egy levelet hogy áthelyezték az ügyet a budapestre mivel a településem nem foglalkozik ilyen üggyel.és engem jelöltek be első számú vádlottnak,a barátnőmet pedig másodszámúnak.ő nem kapott felszólítást hogy fizesse ki a kárt,én igen, ezt nemértem .kaphatunk elzárást vagy megússzuk ennyivel? benne lesz az erkölcsimben?
2010. dec. 8. 18:22
 1/9 Offthewall ***** válasza:
76%
Valószínű nem kapsz elzárást, kiskorú vagy, meg ez nem akkora vonzatú ügy, hogy mindig ez legyen belőle(szerintem). Az erkölcsidbe biztos, hogy benne lesz. Azért kaptad te a "fizetési felszólítást", mert ad1. mindkettőtöknek nem küldhetnek, hisz az 4000 lenne, 2. lehet úgy jött le nekik a story, hogy te voltál a felbujtó, ő meg csak veled volt. (ha így van, ne csodálkozz...) Ha viszont te """csak""" kísérted, akkor nyilván jogtalan, akkor meg nem kell ilyen csajjal járni...) Amúgy meg ne legyetek cigányok, ne lopjatok! Én fiam/öcsém/bárkim lopna előbb őt aztán magam nyírnám ki :Dd
2010. dec. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcsibe nem kerül be, viszont elzárást kaphatsz.
2010. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
értem...és akkor most hogyan tovább? mi lesz? bekell mennem majd bíróságra meg minden? :S azt is hallottam hogy egyetemre így tuti nem vesznek fel ha meglátják a "múltamat",és munkát se kapok... a papíron amit kitöltöttem az állt hogy 3 éven belül elévül az ügy nyilvántartása.ez ígyvan?
2010. dec. 8. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Elzárást aligha kapsz. 2000 Forintért max benne lesz az erkölcsidben, meg majd kiküldenek egy ejnye-ejnye levelet. De ne lopj!!!
2010. dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! most akkor benne lesz az erkölcsimben vagy nem? lesz valamilyen hatással a továbbtanulásommal kapcsolatban? 4 éven belül kiköltözök amerikába, kiköltözhetek így egyáltalán?! :ss
2010. dec. 8. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Amerikába költözésed nem ettől függ. Ott ha úgy gondolják csak simán, minden nélkül visszafordítanak. A továbbtanulásodban sem lesz benne szerintem.
2010. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz benne az erkölcsiben, mivel ez csak szabálysértés és nem bűntett. Ebből kifolyólag következménye sem lesz.
2010. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

egyszerű, fizesd ki

2000 Ft nem nagy pénz a mai világban

2010. dec. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügyből?Mész Amerikába?
2014. ápr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!