Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most ez mi? Nem tudom hogy...

Most ez mi? Nem tudom hogy kérdezzem.

Figyelt kérdés

Szóval pénzről van szó.

Apukám meghalt és a házát eladtuk, 1,5M-ért.

Ebből 200E volt a sír. Illetve még valami lett belőle, az nem is lényeges, de 1M maradt.

Abból van most 100E forint. És még azt sem akarják odaadni, mert hogy az a tartalék és hogy én azt elköltöm, holott ez nem igaz, ugyanis elkezdtem félre tenni a pénzt és nem költök belőle, a kártyámat azért is nem viszem magammal sehová hogy ne tudják róla költeni. Nyáron dolgoztam és költöttem belőle, ezért már én pazarló vagyok, amit azért nem értek mert én megdolgoztam azért a pénzért és nem értem hogy akkor miért nem költhetek belőle, de ők azt az 1M-t konkrétan elverték.

Az 1M meg azt sem tudom hova ment el, ez az egészben a legviccesebb. Ez az egész hagyján lenne ha őszintén megmondták volna hogy elköltik vagy valami vagy hogy mire. De végig az lett mondva hogy az nekem van félre téve. Most nem azért de nekem azzal terveim voltak, tök jó alapnak gondoltam, de hát ugye pofára estem konkrétan.

Én elhiszem hogy szeretnek de ezt valahogy nagyon nem értem. Valaki elmagyarázná hogy ez hogy is van??



2019. dec. 19. 17:50
1 2
 1/19 kovpet ***** válasza:

Magyarul örököltél másfél misit és lába kelt? Ez nem jó.

Hány éves vagy? Ha 18 alatt, akkor a gyámügynek is lesz ehhez 1-2 szava, ha meg nagykorú, akkor igen rosszul kezeled a pénzügyeid.

2019. dec. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Kiről beszélsz? Te vagy az örökös? Ha igen, akkor hogy jutottak hozzá? Nagykorú vagy? Ez így egy nagy zagyvaság.
2019. dec. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Mi zagyvasag?

Szóval akkor érthetőbben. Bocsi csak kicsit feldúlt vagyok.

1,5M-t örököltem. Vagyis ugye a házat de azt eladtuk és az a pénz az enyém volt. Akkor még kiskorú voltam így nála volt a pénz ugye félre téve. Kb egy fél éve lettem nagykorú. De arra már nem volt belőle semmi sem.


Egyébként most jut eszembe. Száz ezer sem maradt hanem 0 Ft. A százas az az árvaságiból lett vissza téve amit úgyszintén nem tehettem el.

2019. dec. 19. 18:01
 4/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ez sem tiszta.

Írd már le, kinél volt a pénz!

2019. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Annál, aki felnevelt! Most ez segítség,hogy megértsd? 😅
2019. dec. 19. 18:09
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt valami nagyon nem stimmel. Ha kiskorúként örökölted a házat, akkor azt csak a gyámhatóság hozzájárulásával lehet elidegeníteni. Ha hozzá is járult, a vételárat neked kellett volna odaadnia a hatóságnak, amikor nagykorú lettél. Úgyhogy vagy nem volt egyáltalán szabályszerűen lefolytatva a hagyatéki eljárás, volt egyáltalán?? Részt vettél hagyatéki tárgyaláson, van erről bármilyen papírod?
2019. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#6-os válaszolónál a pont!


Kiskorú örökös esetén a gyámhatóság zárolja a számlát, és senki nem nyúlhat hozzá.

2019. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom már hogy volt megmondom őszintén, mivel elég fiatal voltam.

Valami rémlik hogy mi hogy volt. De nem tisztán ezért nem akarok hülyeséget írni.

2019. dec. 19. 18:24
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod szívesen segítek és elmagyarázom ennek a menetét, és megpróbáljuk felderíteni mi történt. Lécci írd meg nekem privátban, hogy mi történt azóta, hogy apukád elhunyt. Volt bármilyen eljárás, volt-e végrendelet vagy törvényes örökös vagy, ki az, aki szerinted lenyúlta a pénzed, kivel adtátok el a házat, ő milyen pozícióból rendelkezhetett a házról, kizárólag te örököltél vagy más is? Próbálj meg rá emlékezni, mert szerintem 1-1,5 M-ért érdemes. Esetleg megkérdezhetsz egy rokont is, akiben megbízol és jó eséllyel nem húzott le.
2019. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonymousreview60 ***** válasza:
51%
Találjuk ki a semmiből, hogy mi volt a sztori, ki a főgonosz, mi kellett volna ellene? Ahha? 🤔
2019. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!