Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendôrnek van joga megkérdez...

A rendôrnek van joga megkérdezni ha megállít az utcán hogy hova megyek vagy hogy hol voltam?

Figyelt kérdés
Ha igazoltatni akar, azzal semmi gond. Ahhoz van joga. De mi köze hozzá hogy hova megyek vagy hol voltam? Ezt kérdezték tôlem tegnap? Mondom megyek haza, és vissza kérdez honnan? Hát de mi köze hozzá? Am haveromnál voltam. Már sötétben mentem haza. Felnôtt vagyok. Megmondani a magamét sajnos nem mertem.

2019. dec. 22. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e joga, de sok értelme nincs. Azt mondod, egészségügyi sétát teszel. Közterületen bármikor bárhova mehetsz, ebbe nem tud belekötni.
2019. dec. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Miért ne lenne joga MEGKÉRDEZNI töled bármit is? Ez minden más embernek is joga, ehhez nem kell rendörnek lennie.

Másrészt a rendör is csak barátságos akart lenni, és nem tudhatta, hogy neked ilyen komoly üldözési mániád vagy/és szociális fóbiád van!

2019. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Neurotech ***** válasza:

Van egy nagydarab huligánnak kinéző de kedves és jószándékú haverom. Csomót örökölt és egy lakóparkaban lakik viszont a kinézete ilyen mackónarágos stb. Épp sétált hazafele mikor a rendőr megállítótta azzal, hogy épp melyik kertből jött ki és melyik kertbe akar belopózni. Erre ő válaszolta, hogy nem, hanem kocsmából jövök. Erre a rendőr: na azt még elhiszem. Azt már nem hitte el, hogy ott lakik, de miután mutatta a lakcímkártyát már elhitte.

Szerintem ez azért már bunkóság, de h simán megkérdezi merre tart az belefér. Főleg, hogy az autósokat is megkérdezik, és miközben válaszolnak a rendőr nem is igazán a válaszra kíváncsi, hanem, hogy zavartan viselkedik-e ideges-e, az is lehet, hogy kábszer alatt áll. Szóval van benne logika.

2019. dec. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezheti, igazolni igazolnod kell magad, de ahhoz semmi köze nincs, hogy beletúrkáljon a magánéletedbe, hogy honnan jössz hová mész.

Ha pl egy bűncselekmény van akkor azzal kapcsolatban kérdezhet, de hogy eltérő témát is kérdez arra nem vagy köteles válaszolni.


Nyugodtan megmondhattad volna, hogy az nem ide tartozik, megyek a dolgomra.


Az emberek jó része, ha a rendőrség megállítja már dolgozik bennük az adrenalin, pedig tök fölösleges.

2019. dec. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég nagydarab hapsi vagyok majdnem 2 méter és szeretem a fekete cuccokat meg kapucnit hordani

Elég gyakran megállítanak ha éjszaka sétálok valahonnan haza és az első 2 3 alkalom bosszantott de aztán rá jöttem hogy teljesen igazuk van.

Igen csinálja is ezt állítsa meg az alakokat akit gyanúsnak vagy akárcsak rossz arcúnak tart mert ha csak 50ből egyszer tényleg egy olyan embert fognak ki akkor már megérte.

Mindig egy normális igazoltatás volt a vége nem egyszer baráti hangulatú beszélgetéssel(merre voltam,nekik milyen az estéjük, mennyire pörgős a szolgálat vigyázzak haza felé) és úgy érzem azért volt mindig normális az egész kimenetele mert eszembe se volt ilyennekkel dobálózni hogy nekem ehhez van jogom vagy neki ahhoz nincs.

Meg kérdezte honann hová megyek? Hát elmeséltem merre jártam beszélgettünk azt viszlát.

Nem értem miért fáj valakinek ha válaszolni kell.


Volt egy kérdés 18 éves csitri volt felháborodva h a rendőr Megkérdezte hány éves és ő meg ebből csinált ügyet. Nevetséges.


Nem azt mondom egy rendőr tehet bármit de ilyen apróságokon idegeskedni teljesen felesleges hogy most emiatt megmondod a "magadét"

2019. dec. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Azért beszéltet a rendőr, mert az izguló emberek ilyenkor elszólhatnak olyasmit, ami felkelti a rendőr figyelmét. Vagy ha nem tudod egyből megmondani, honnan jössz és hová mész, csak makogsz, akkor is gyanús leszel, és komolyabban megnéz magának.
2019. dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!