Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 3 vagy 1 tagú tanácsot kérjek...

3 vagy 1 tagú tanácsot kérjek Békéltető Testületi tárgyalásra?

Figyelt kérdés

Megkaptam az értesítőt arról, hogy januárban lesz a békéltető tárgyalás a békéltető testületnél, amit 1 tagú tanács fog levezetni a levél szerint, de van lehetőségem kérni 3 tagú tanácsot is ha akarok - 8 napon belül, még 2 napom van dönteni ebben a kérdésben.


Az ügyem meglehetősen bonyolult, több évre visszamenő, és több százezer Ft-ról van szó, tehát lehet, hogy azért jelöltek ki csak 1 tagot, mert annak az egynek is időbe tellett, amíg megismerte és átlátta az ügyemet, és ezzel nem akarnak még másik két tagot is fárasztani, illetve lekötni mivel amúgy is a testület túlterhelt.


Tehát egy felől nem akarnám felbosszantani a testületet, hogy ilyen időkben és egy összetett ügyben 3 tagú tanácsot kérek, másfelöl, magam alatt sem akarom szándékosan vágni a fát.


Tehát a kérdésem az, hogy milyen szempontok alapján döntsem el, hogy akarok-e 3 tagú tanácsot?



#békéltető testület #háromtagú tanács #egytagú tanács
2019. dec. 24. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A 3 jobb, mint sz egy. Több látásmód. Ha az egyet nem tudod megyőzni, akkor tuti bukás, míg a 3-nál már érvényes a több látásmód. Ott is egy embert kell meggyőznöd, mert alapból 3 emberből egy statisztikailag a te pártodat fogja fogni.
2019. dec. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jártas a témában, ezért bocs ha rosszat mondok, de józan ésszel úgy feltételezem, hogy alapból mindenkinek 1 tagú tanácsot ajánlanak fel, bízva abban hogy a felek békülni akarnak és elegendő ha van egy személy aki a beszélgetést, vitát koordinálja és keretek között tartja.

Lehet hogy tévedek, de úgy gondolom, hogy 3 fős testületet bárki kérhet, csak alapból nem ezzel indítanak. Próbálj meg békéltető testületi döntéseket megismerni és hogy milyen ügyben hány tagú testület volt jelen. Ezen az oldalon az Ajánlások-nál lehet párat találni az ügyeikből, nem tudom van-e közte olyan ami neked segíthet.

[link]

De az is lényeges hogy hogy indultok a békéltetésnek, eleve elfogadjátok a testület döntését vagy úgy nyilatkozol hogy az csak tájékozódó jellegű, és ha nem tetszik akkor mész a bíróságra. Talán jobb a 3 fős testület ha itt döntés is kell szülessen számodra.

2019. dec. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkét választ, mindkettő elgondolkodtatott és úgy döntöttem, hogy kérem a háromtagú tanácsot. (és már meg is tettem)
2019. dec. 25. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!