Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyalásra bejöhet...

Hagyatéki tárgyalásra bejöhet velem olyan személy, aki nem lesz örökös, csak kísérőm?

Figyelt kérdés
Nyűgös és beteg is vagyok, és elég tapasztalatlan az ilyen ügyekhez. Nem szeretném, ha átvágnának. Bevihetem magammal a páromat vagy a nevelőapámat, annak ellenére, hogy már felnőtt vagyok?

2019. dec. 6. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Bemehet veled bárki.
2019. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha ezzel nem ért egyet más, aki szintén örökös és ott lesz? (Páromat és aput is utálja. A kérésére sem tehetik ki a teremből?)
2019. dec. 6. 12:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem ért vele egyet, akkor nem lehet bent más.
2019. dec. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3.-nál a pont!


Ha BÁRKI, azt mondja, hogy nem lehet bent, akkor nem lehet bent. De ha bent is van, nem szólhat bele a dologba, hacsak nem a jogi képviselőd és/vagy gyámod.

2019. dec. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Elvileg csak olyan lehet bent, aki örökös. Biztos vannak olyan helyzetek, amikor lehet bent más, de gondolom ehhez a többi örökös beleegyezése kell.

A közjegyzőnek van elérhetősége, hívd fel, kérdezd meg tőle.

2019. dec. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hirtelen nekifutásból azt mondanám, hogy igaza van a #4-ek: ügyvéd, vagy gyám... DE aztán elbizonytalanodtam: ha a közjegyző előtt adsz egy meghatalmazást akárkinek a jogi képviseleted ellátására, akkor talán, és akkor bele is szólhat, és egy jogi képviselőnek ez esetben meghatalmazottnak nem feltétlenül kell ügyvédnek lenni, hiszen a szülő sem az.

Nem biztos, hogy jól gondolom, hívd fel a közjegyzőt, majd elmondja.

2019. dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet ott, aki meg van hatalmazva valamely reménybeli örökös által.

Kell írni egy meghatalmazást, vagy a közjegyző előtt szóban meghatalmazni adott személyt és akkor az is jelen lehet.

2019. dec. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En 2 eve voltam hagyatekin,mint orokos. Anyam is ,mint orokos. Mindketten ott ultunk. A kozjegyzo megkerdezte,h beleegyezek-e,h anyam ott van.
2020. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!