Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyszerűsített foglalkoztatás....

Egyszerűsített foglalkoztatás. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Egyszerűsített foglalkoztatásban dolgozom. Úgy tudom, egy cégnél egy évben csak 90 vagy talán 120 napot lehet dolgozni így. Most azonban jön az új év. Innentől tehát ledolgozhatok ugyanannál a cégnél még 90 napot egyszerűsítettként?
2019. dec. 30. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ja
2019. dec. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogyan mondod...


Egy cégnél egy hónapban maximum 15 napot dolgozhatsz, egy héten maximum 5 napot és egy évben 90 napot... nah, már mostanában ezt a cégek előszeretettel kijátsszák úgy, hogy egy dolgozót több helyre jelent be, így ezek a határok szinte eltűnnek.


Amúgy a kérdésedre a válasz: holnaptól lenullázódik a számláló.

2019. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor elvileg jövőre ugyan ennél a cégnél újra kezdhetem a 90 napot?
2019. dec. 31. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen cég. Mezőgazdasági cégnél egész évben dolgozhatsz így.
2020. jan. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ajándék üzlet. Egyébként azt mondta egyik kollégám, hogy az egyszerűsitett meló után nekem, mint dolgozónak kell befizetnem az adót. Na, ez nekem új.Most tényleg így van mert eddig tudtommal a munkáltató intézte.
2020. jan. 1. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez több féleképp lehet... van amikor levonja a fizudból a 15°-ot és onnantól kezdve semmi dolgod nincs vele... a másik amikor a bruttód kapod kézhez, ekkor van az, hogy naponta nem tudom mennyit kell fizetni és erről vmikor értesít a nav az ügyfélkapun... utóbbival még nem találkoztam, de most kezdtem így egy helyen dolgozni és mostanában halottam ezt.


Amit viszont biztos fizetned kell az a tb, 7800 körül van havonta.

2020. jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűsített foglalkozásnál nem fizet a munkáltatód utánad adót, nem vonja le a fizetésedből. Tehát valóban neked kell az adódat kifizetned, sőt a TB-det is magad után kell fizetni, illetve nyugdíjjárulékot sem vonnak le, tehát azt is magadnak kell ilyenkor takarékoskodni, tehát a nyugdíjas évekbe sem számít bele. Az egyszerűsített foglalkoztatásnál van egy napi keretösszeg, amit törvényileg szabályoznak, ha valaki eddig a keretösszegig keres, az adómentes, de ha meghaladja ezt a keretösszeget, akkor a különbözet után igen is a munkavállalónak kell adóznia. Az éves adóbevallásnál fog kijönni, hogy mennyi az adófizetési kötelezettség és utána kell befizetni.
2020. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!