Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 24/48 as foglalkoztatás...

24/48 as foglalkoztatás esetén jár ünnepen végzet munka után pótlék?

Figyelt kérdés

24/48 as beosztásban dolgozom, ha ünnepnapra esik a munkanapom akkor nekem jár ünnepi pótlék?

Utánaérdeklődtem, meg utána kerestem a neten és mindenhol azt találtam hogy igen

Aki ünnepnap dolgozik 100% pótlékra jogosúlt, mindenhol ezt olvastam, hallottam.

A munkaadóm azt mondja nem jár, nem is fizet pótlékot.

Ha tényleg nem jár akkor nekem ez nagyon nem kerek, mert például akiknek Fizetett ünnep az otthon henyél és ezt fizetik neki, míg én munkával töltöm az ünnepet és csak a sima munkabért kapom meg

Akoor én másdrendű ember vagyok? Nekem soha nincs Ünnep?

Hogy van ez

Kérem hozzáértök válaszait.

És ha nekem van igazam, és járna nekem a 100% pótlék akkor mit tudok tenni?

Milyen hatósághoz fordólhatok?

És ha ugymond ügyet csínálok belőle mi lehet a dologból?

Attól nem félek hogy kirúgnak, mert van rengeteg munkahely most, engem az érdekelne hogy ha esetleg ebből hivatalos ügyet csínálnék, például feljelentenéma munkaadómat akkor abból anyagilag hogy jönnék ki?


várom a segítő hozzászólásokat



#ünnepi pótlék #ünnepi munkavégzés
2017. dec. 12. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Allami szervnel tuti jarna de magannal azt erzem h azt csinalnak amit akarnak kb
2017. dec. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Munkaidő beosztásból gondolom biztonsági őr lehetsz. De lehet tévedek. Ezeknél örülj ha be vagy jelentve rendesen. A munka törvénykönyvét hírből se ismerik. Fel jelentheted őket név nélkül is vagy inkább ál névvel címmel. De mivel eleve felhoztad már a dolgot a főnöknél egyből tudja majd hogy te voltál.
2017. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

rendesen be vagyok jelentve

túlóra potlékot is szokjtak fizetni pllsuz munkáért(helyetsítésért) és

ez a duma hogy nem szokták meg örülj hogy be vagy jelentve, számomra nem értelmezhető

Ha a törvény előírja akkor igenis fizessék ki mindenkinek ami jár.

Mindegy mit és hol dolgozik


Várom a hasznos válaszokat.

2017. dec. 12. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Már nem dolgozok, nem követem, de van 6-8 nap, ha azokon dolgozol, akkor a munkarendtől függetlenül jár. Hasonló beosztásoknál, a hétvégére nem járt. Ott is vannak megkötések, például, egy teljes hétvégének szabadnak kell lenni havonta. Ilyen karácsony, húsvétra gondolsz, akkor jár.
2017. dec. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Munkaügyi felügyelőségnél lehet érdeklődni.

[link]


Menj be nyugodtan és érdelkődj a konkrét esettel kapcsolatban. Első körben szerintem semmi esetre sem kéne feljelenteni, inkább nyomtass ki egy hivatalos papírt és mutasd meg a főnöknek, hogy milyen törvény alapján, mi is az ami neked pluszban járna. Lehet, hogy ha látja ismered a jogaidat, akkor kifizeti úgy is.

Ha végképp nem akarja a törvényt betartani, akkor kell csak feljeleteni.

2017. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!