Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Néha beviszi a szomszéd a...

Néha beviszi a szomszéd a motorját a lépcsőházba. Szabályos ez? Ha nem, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Esik az eső és valószínű úgy gondolja, hogy ne ázzon meg kint,beteszi a lépcsőházba. Különösebben sok helyet nem foglal, de nem igazán oda való. Mivel én alapból utálom is a motorokat, uralkodni kell magamon, hogy ne rúgjam fel ott. Régebben a biciklitárolóba tette be (gondolom, ugyanaz a szomszéd), benzinbűz volt a biciklitárolóban, alig lehetett tőle a biciklikhez hozzáférni.

Na, de a lényeg, az utóbbi időben párszor a lépcsőházba rakta be. Szabályos ez? Ha nem, akkor mit lehet tenni? Nem tudom, melyik szomszéd az, 10 emeletes a ház.



2020. jan. 1. 21:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Közös képviselőt kérdezd meg
2020. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
A gondja nem az eső, hanem az, hogy tolvajokat támogatja a rendőrség és ő félti a motorját.
2020. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de kétszer volt esős idő, és mindkétszer bent volt a motor. Máskor nem volt bent. De bent is lehetne félteni, beleakadhat bármi, vagy valaki hoz egy nagyobb szekrényt, felborul, stb. Egyébként meg mindegy, eső vagy tolvajok, a lényeg, ne vigye be a lépcsőházba. Erősen gondolkodtam rajta, hogy megfogom és kitolom vagy kiviszem az ajtón kívülre, ahogy tudom, ezért nem hiszem, hogy büntethetnek.
2020. jan. 1. 23:07
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Feltételezések és undokság helyett beszélni tanulja meg az embertársaiddal. Tudom, ezt a társházban sokan nem tudják.


Ha valóban az eső csak a baja, segíthetsz magadon azzal, hogy segítesz jó motor védő huzatot keresni neki.


Gondolom ilyen emberi cselekedethez kell némi együttérzés, eq és jóindulat. Ami biztos megvan benned is, csak nem gondoltál erre.

2020. jan. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet a motort a lépcsőházban tartani. Tűzvédelmi előírás.

Vagy szólsz a közös képviselőnek, vagy az illetőnek, vagy a katasztrófavédelemnek. Ha az utóbbinak szólsz, akkor megbüntetik a házat, a kk meg áthárítja a motortulajra. Utána már más lesz a hozzáállása, de lehet, hogy közvetlenül őt büntetik. Ha félti a motorját, és nem akarja a szabadban tárolni, akkor béreljen neki garázst. Ha beszólsz a kk-nak, vagy a tulajnak, akkor a katasztrófavédelemnek már nem olyan jó szólni, mert tudják, hogy te vagy, és nem hagynak békén.

2020. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#3 Azért simán előfordulhat, hogy szarik bele a mocis, hogy másnak mi a hasfájása. A házunkban lifttel vitte fel valaki a motorját a folyosóra, és hiába mondtuk, hogy nem szabad, részben a lift miatt, részben meg amúgy sem. Elég sokáig tartott, míg felfogta, és a kk se erőltette a dolgot mert jóban voltak egymással.
2020. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem sok helyet foglal, akkor mi a gond vele?

Mi a gond a liftes szállítással?

Miért utálod a motorokat? Te is vehetsz, és előzheted a dugót ahelyett hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is fortyognál a kocsidban Amikor látod hogy hogy ők simán átmennek a dugón.

2020. jan. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 EagleHUN ***** válasza:
87%

Jól mondja #5 tűzvédelmi szempontból aggályos és tilos is!

A közös területen (nem csak a közlekedőkben hanem a közös tárolóban sem és lehet hogy még a lakásában sem) tarthat tűz és robbanásveszélyes anyagokat. A motorban a benzin az és kicsit az olaj is.

Plusz ha elzárja vagy csak leszűkíti vele a menekülési utakat sem szabályos.

A lakóközösséget mindkettőért keményen megbüntethetik!

2020. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

4. Te valószínű bepiáltál. Az ő motorja, ő keressen rá esővédő huzatot. Én arról se hallottam, hogy ilyen létezik-e. Komolyan, én oldjam meg az ő problémáját? Nem baj, megártott neked a szilveszter, vagy csak trollkodsz, előfordul az ilyen.

Egyébként jóindulatú ember vagyok, de aki eleve tojik a szabályokra a saját lustasága miatt, és amúgy se tudom, ki az az ember (nincs ráírva a motorra a neve), annak én nem fogok utánajárni, csak hogy segítsek neki.


7. És ki mondta, hogy van autóm? És nem tök mindegy? Jogom van utálni a motorokat. Különben sem ez volt a kérdés. Szabálytalan ott tartani, tehát jogom van a katasztrófavédelemnek is szólni, hogy büntessék meg. Köszönöm is az erre vonatkozó választ, meg fogok tenni mindent, hogy akiket nem érdekelnek a szabályok, azokat megbüntessék. Nem is azért, hanem mert veszélyes. Veszélyes másokra amit csinál, és őt ez nem érdekli. engem meg a többi dolog nem érdekel.

2020. jan. 2. 01:07
 10/18 anonim ***** válasza:
9%

#9 nyilvánvalóan van, mert a dugóban ácsorgó autósok szokták utálni a motorokat, mert a motorosok elmennek köztük, és nem döglik meg a szomszéd tehene.


Nyilván nem szűkíti le, vagy zárja el a menekülőútvonalakat, amiket egyébként a ház épülése óta még soha, senki nem használt.


Tűz, és robbanásveszélye sincs igaszán, csak a tűzvédelmi szabályzatot kb 50-60 éve alkotó elvtárs szerint.

Sokan a lakásukban tartják a motort.

2020. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!