Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy 25000nm2 kaszálónk...

Van egy 25000nm2 kaszálónk amire 27 éve a saját nevünkön van és 27 éve fizetjük az adóját. A szomszéd faluban található. Most küldtek egy levelet, hogyha nem tudjuk bizonyítani kitől vettük akkor elveszik a földünket. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Akitől vették mamámék 92-ben a mi részünkre, azok meghaltak, adás vételi szerződést nem találtunk. Mert anno úgy ment ez a dolog, ha jól tudom, hogy elég volt szóban megegyezni.

A mi falunkban már 90 után elkezdték a földeknek a birtoklevelét megcsinálni és mindegyikkel végeztek még abban az évben.

De ebben a szaros szomszédfaluban 30 év után ébredtek fel, hogy kellene birtoklevelet csinálni a földekre.


Erdélyi vagyok, szóval lehet más a törvény, de biztosan nincsenek nagy eltérések ilyen téren és minden hasznosat megköszönnék.

Egyelőre ügyvédhez nem mennék egy 100 ezer forintot érő föld miatt.


2019. dec. 18. 09:43
 1/7 qkker1 ***** válasza:
54%
Ne haragudj, de honnan a retekből kéne ismernünk Magyarországon a Román törvényeket?
2019. dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ConnectCare ***** válasza:
50%
Olyan biztosan nálatok is van, hogy elbirtoklás, azaz ha valaki valamit meghatározott ideig sajátjaként birtokol, akkor az a tulajdonává válik akkor is, ha egyébként nem lenne tulajdonos.
2019. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen ez létezik. Nálatok hány év? Mert nálunk nem tudom, csak azért írtam ki, hogy legyen egy irányadóm.
2019. dec. 18. 15:10
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

" 27 éve a saját nevünkön van és 27 éve fizetjük az adóját." akkor be van jegyezve a földhivatalban, vagyis a tulajdoni lap a bizonyíték


kiírta a levelet?

2019. dec. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden országnak más törvényei vannak, ezek nagyon különbözőek lehetnek, főleg a részletekben.
2019. dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen igy van a tulajdonunkban van. De elakarjak venni mert nem tiszta hogy honnan van szarmazik, hogy kerult hozzank.
2019. dec. 23. 22:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Honnan szarmazik. Nos anno vettuk. De nincs adasveteli. Az apum neven van. Akitol vettuk mar reg meghalt es nem tudom hogyan fogjuk bizonyitani... romania ilyen orszag nincs meg egy a vilagon.
2019. dec. 23. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!