Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közjegyzővel lehet hitelesítte...

Közjegyzővel lehet hitelesíttetni a telefonom SMS-eit?

Figyelt kérdés

Ahhoz kellene, hogy később peres eljárásban elfogadják, mert kiderült, hogy a mobilszolgáltatók nem őrzik meg addig.

Na mire peres eljárásban ez meg előkerülne mint bizonyíték, az lehet 1 év is, azaz most azonnal kellene őket hitelesített formában dokumentálni, hogy elfogadják őket később.


Valaki hozzáértő szerint lehetséges?


(vagy netán még arra gondoltam, ha két tanúval aláírva dokumentáljuk, azaz kiírjuk az SMS-eket, dátum, időpont szerint, sőt 6 tanúval aláíratjuk, hogy látták, és valóban úgy igaz minden, akkor az is elfogadható bizonyíték?)


2010. júl. 21. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A szolgáltató meddig őrzi meg?
2010. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát ez olyan vegyes, nemtom, ugyanis jogász azt mondja nekem, hogy fél évig kötelesek, na aztán aki jobban közel van a "tűzhöz" jogász, az meg azt mondja, hogy a nemzetbiztonság miatt 5 évig bizony megőrzik, na most viszont ezt olyannyira tagadják, hogy beszéltünk a szolgáltató biztonsági osztályávalé, és állítják, hogy egyetlen napig se őriznek meg semmit

-- na ez így eleve baromság persze, de hát gondolom nem akarják elárulni, ami biztos, az a fél év a jogszabályban, más nem tudunk


na de itt ez azért is fontos most, mert én mint magánszeméyl nem kérhetem le, és a bíróság pedig lazán elutasíthatja, ha nincs kedvük lekérni nekik se, azaz mindenképpen nekem kell tudnom ezt igazolni

(egy távoli rokon ismerőssel beszéltem kicsit erről, aki bíró más megyében, és sajnos és ő meg azt mondja így négyszemközt, hogy olyan dög lusták, hogy garantáltan nem fognak helyt adni az indítványnak, nehogy már dolgozniuk kelljen)


így jutottam oda, hogy valahogy hitelesíteni azt ami jelenleg a telefonomban van

2010. júl. 21. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha dög lusták akkor el kell fogadniuk ami a telefonodban van. Ha kételkednek benne muszáj lesz nekik lekérni. Szóval szerintem egy percig se aggódj emiatt. A telefonodban lévő mindaddig hitelesnek minősül míg az ellenkezőjét be nem bizonyítják. De ahhoz meg dolgozniuk kéne. :D
2010. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

poké, csak látod, ha meg le is kérik, majd visszajön aválasz h már nincs meg :(((

na ezért vagyok elkeseredve

2010. júl. 21. 11:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg akkor a telefonodban lévő automatikusan hitelesnek minősül, hisz esélyük sincs cáfolni ezt.
2010. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nézd, az a gondom, hogy ez a mocsok telefon csak 50 db sms-t tud tárolni (fogalmam nincs, hogy ez SIM-kártyától függ vagy a telefon típusától), de emiatt ha kapok új SMS-t, akkor automatikusan küti, kitörli a legrégebbit az 50 közül, és így mindig az utolsó 50 látható csak.


Na most mi a frászt lehet csinálni, hogy márpedig ne tűnjenek el?


Fényképezzem le a telefonomat ahogyan ott az sms, dátummal stb?


Vagy mit lehet tenni?

2010. júl. 22. 06:47
 7/7 A kérdező kommentje:

15:03

Nem olyan egyszerű ez, nekem kell vért ízzadva bizonyítanom az igazamat sajnos.

2010. júl. 22. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!