Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki magyarként másik EU...

Ha valaki magyarként másik EU országban házasodik, az automatikusan érvényes Magyarországon is?

Figyelt kérdés

(magyar állampolgárként persze)


és ha igen, automatikusan, pl csak egy fordítás kell a kinti papírokról, vagy külön eljárás keretében nyilvánítják házassá? hogy megy ez? köszönöm



2020. jan. 11. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem Eus országban is házasodik valaki, az is érvényes...
2020. jan. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen érvényes, ha azt megfelelő igatokkal igazolod.
2020. jan. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A házasságról kiállított okmányt be kell nyújtani az anyakönyvi hivatalnak hivatalos fordítással és ők azt rögzítik, majd kiállítanak egy magyar házassági anyakönyvi kivonatot is (nem tudom hogy azonnal vagy később postázzák). Nyilván akkor, ha a házasság feltételei fennállnak, pl cselekvőképes természetes személyek, férfi és nő a két fél, stb. egyébként elutasítják és Magyarországon nem tekinthető a két személy házasnak (bár erre volt már bírósági ítélet, hogy a külföldön kötöttet is köteles Magyarország elismerni, azóta nem tudom mi a gyakorlat).
2020. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát mondjuk igen, az jó kérdés, ha két férfi ANGLIÁBAN kötött házasságának elismeréséről lenne szó ... kíváncsi lennék, olyankor mit tennének, mert elvileg nincs külön ilyen kitétel az elismerésben, nem?
2020. jan. 11. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Az azonos neműek közötti külföldi házasságot a magyar jog csak bejegyzett élettársi kapcsolat formában ismeri el, de az 3 jogot leszámítva egyenértékű a házassággal csak ugye nem lehet úgy hívni...
2020. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

na jó, de akkor mégse ugyanaz ... nagyon nem, hiszen alapvető jogokat nem tudnak érvényesíteni.


és a legnagyobb vicc az egészben, h állítólagos harmadik világbeli országokban megy minden gond nélkül és különbség nélkül, itt meg a nagy EU-ban ilyen hülyeségeken tökölünk.

az ész megáll tényleg. szal még csak nem is kell Hollandiáig menni, nézzük meg Kolumbiát pl. örökbefogadfás, stb stb minden egy az egyben ugyanúgy, mint különnemű pároknál, hiszen pont ez a lényeg az alkotmányos egyenlőség szellemében. ja persze tudom, nálunk ilyet nem ismernek, de szal vhol mégis durva ez ... és akkor ez az áhított Európa, ők meg az elmaradott harmadik világ. állítólag. vhogy nem passzol a kép... most nem?

2020. jan. 13. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!