Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

A kezdő vezetői engedély korlátozása, hogy 2 évig nem lehet vontatni, csak pótkocsira érvényes, vagy pl. másik autót sem húzhatok?

Keress kérdéseket hasonló témákban: vezetői engedély, jogosítvány, pótkocsi, vontatás

jún. 12. 20:26  Privát üzenet  

A válaszok

Gondolkozz már egy kicsit! Mi lényegi különbség van?

Mi lehet a korlátozás oka?

A válasz 24%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jún. 12. 21:51 Privát üzenet

"6. §

(2) * A kezdő vezetői engedéllyel az „AM”, az „A” és az „A” korlátozott kategóriára, továbbá az „A1”, az „A2” és a „B1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, valamint a „B”, a „C” és a „D” kategóriára, továbbá a „C1” és a „D1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel - a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével - pótkocsi nem vontatható."

[link]

Tehát csak a pótkocsi vontatása nem engedélyezett. Elromlott jármű vontatását nem tiltja. (Pedig az utóbbi véleményem szerint jóval nehezebb és több rutint igényel)

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont jún. 12. 22:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Érvényes műszaki vizsgával igen, de magyar forgalmival még nem rendelkező, illetve még nem honosított osztrák autó vásárlásának mi a menete?
Hogyan juttassam el az autómat műszaki vizsgára?
Hova érvényes az útvonal engedély?
Most vettem egy skodát. A forgalmi engedély hátulján nincs rajta, hogy meddig érvényes a műszaki. Felhívtam a kereskedőt, hogy jó lenne pótolni. Ő azt mondja, hogy most már a...
Ha a forgalmiban pl:23. van feltüntetve mint műszaki érvényességi idő. Akkor az 23. éjfélig érvényes? Vagy csak 22. éjfélig?
Német rendszámos autóval jöttem Magyarországra, de ebben a pillanatban vettem észre, hogy lejárt a műszaki 2015. 06.30-al. Meg voltam győződve róla, hogy 7.31-ig érvényes. A...

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!