Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az, aki egy társasház folyosóján vizeletet locsol szét?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. DNS-vizsgálattal kiderítik, ki volt a tettes. Ekkor milyen büntetést róhatnak ki? Pénzbírság? Börtön? Hány év lehet a büntetés?

2020. jan. 17. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szabálysértés. Így pénzbírság.
2020. jan. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a vádtól is függ.

Ha valaki elcsúszik esetleg rajta és eltörik a karja, akkor az gondatlanságból elkövetett testi sértés is lehet, ha lecsúszik a lépcsőn akár (gondatlanságból elkövetett) emberölési kísérlet is lehet a vád.


Tudok olyan lépcsőházat, ahol télen simán oda fagyna reggelre, ott nagyobb valószínűséggel történne meg egy ilyen eset.

2020. jan. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondatlan bűncselekménynek nincs kísérlete...

Köztisztasági szabálysértés lenne alapból, de egy társasházat nem tudom e szempontból mennyire tekinthetünk közterületnek, így azt is el tudom képzelni hogy semmi, esetleg ha a társasház alapszabálya lehetővé tesz valamiféle pénzbírságot, akkor az.

Ha valóban elcsúszik rajta valaki, akkor testi sértésért felel, alighanem gondatlan alakzatért (kivéve ha bizonyítható hogy kifejezetten azért tette amit, hogy valakinek sérülést okozzon).

2020. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
DNS vizsgálat erre? Ne viccelj már.
2020. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
És miért locsolja, hogy ne jöjjenek oda idegen macskák?
2020. jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!