Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kisfiam második osztályos és...

Kisfiam második osztályos és napközis. Du. az egyik ötödikes fojtogatta. Elfutott az ideg és a gyereknek adtam egy kis pofont. Szülei feljelentettek. és az iskolát is. Mire számíthatok a feljelentés miatt?

Figyelt kérdés
Aki fojtogatta az a gyerek igazgatóit kapott.Folyamatosan problémák vannak ezzel a gyerekkel és a két testvéréve a kicsiket zaklatják.
2008. nov. 19. 17:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%
A fiam meglökött egy osztálytársát (véletlenül vagy akarattal,ezt csak ők tudják,persze minden szülő a sajátját védi),a gyerek megütötte a száját,berepedt és a fehér inge véres lett.A gyerek apja ahelyett hogy nekem szólt volna,amikor a vért meglátta majdnem nekiesett a gyereknek,meg se nézte mi történt.Nem ütötte meg,de megfenyegette nagyon csúnya szavakkal.
2008. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem irigyellek. Gondolom ez a gyerek azért kapott igazgatóit, mert a tanítónéni beküldte az igazgatóhoz. Nem lett volna szabad ennek megtörténnie. S nem értek egyet azzal aki azt mondja beszélj az agresszív gyerekkel mielőtt ütsz. Sajnos már nagyon rafkósak ezek a kölkök, és rohannak sírva haza, hogy megütötték és fáj. a Szülő meg mit csinál berohan a suliba, rendőrségre. Pedig talán neki kéne előbb a dolgot a gyerekével ,a te gyerekeddel és a tanítónénivel tisztázni.

Szorítok,hogy ne legyen belőle komolyabb bajod.

2008. nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

A 7. válaszolónak annyit, aki a tanító nénire hivatkozik, hogy bocsánat, de nem állhat ott minden gyerek mellett egy tanár. Anyukám iskolájában is történt hasonló eset, és a gyerkőcök úgy kijátszották a tanárok figyelmét, hogy ott se vették észre azonnal. Csinálják már utánuk, 25 gyerek osztályonként kb... és igenis van nem egy problémás, mindre figyelni kell. Még nem tudunk osztódni.


Egyébként hogy igazgatóit kapott a gyerek, az jogos, remélem, nem büntetnek nagyon, és megvizsgálják rendesen, de próbálj ne belefolyni, mert ha olyanok a másik gyerek szülei (kisebbség vagy nem kisebbség, az mindegy), akkor rád húzzák a vizes lepedőt, és a gyereked issza majd a levét. Az osztályfőnökkel, a napközissel, és végső esetben az igazgatóval beszélj, mert ők tudnak intézkedni megfelelően.


A gyerekek egyébként rafináltak, és nagyon sokszor a szülőn múlik, hogy viselkednek, azok a legproblémásabbak, akikre vagy nem figyelnek otthon, vagy mindent megkapnak a szülőktől, vagy eleve problémás a család, és a gyerek persze a suliban vezeti le a feszültséget. Nem irigylem a mai tanárokat. Én szoktam segíteni időnként, de nem könnyű ma tanárnak lenni. Sok szülő az iskolára bízza a gyerek nevelését, amikor az a szülő dolga lenne, és a gyereknek a szülő hiányozna, csak a szülő "elfoglalt"...

2008. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolso valaszol, akinek az anyukaja tanar. Tudom, hogy nem allhat ott minden gyerek mellett a tanar, le is irtam a valaszomban en is.

De ha mondjuk a te gyerekedet fujtogatnak, es egy pillanat alatt nagyobb problema lenne, mert ugye a baleset az mindig csak egy pillanat, akkor ki lenne a felelos??? A szulo vagy a tanar. Na latod. Onnantol kezdve hogy te reggel beengeded a masodik osztalyos kisgyerekedet az iskolaba, nem a szulo hanem a tanar es az iskola a felelos erte! Bocsanat.

2008. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

Utolsónak: Nézd, a problémás gyerekeket próbálják szűrni, egy ilyen volt pszichológiai vizsgálaton is, ahol az eredmény alapján otthon kb. "nincs ott a szülő", és a gyereken pedig ilyen viselkedési problémákkal jön le az egész. Nem a gyereket, a szülőket is kéne nevelni.

Egyébként én meg fogom mondani a gyerekemnek, hogy ha bántják, ne hagyja magát. Nekem is mondták gyerekkorban, mikor piszkáltak és panaszkodtam. Erre vannak az önvédelmi sportok, és nem lesz belőle fojtogatás, ha meg tudja védeni magát. De egyébként a problémás gyerek igyekszik kijátszani a tanárt, és olyankor csinálja a balhéit, amikor a tanár nem látja. Ezt tudom, nem hülyék ők se, hogy megkockáztassák a tanúkat, elmennek az udvar másik végébe...

A tanár felelős addig, míg a gyerek a suliban van, DE, HA A SZÜLŐ NEM NEVELI A GYEREKÉT, AKKOR A TANÁR NEM SOKAT TUD TENNI... Tehát szerintem elsősorban a szülőnek igenis nagy a felelőssége, hogy a gyereke ne csináljon hülyeséget, és tudjon viselkedni közösségben.

2008. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%
Ja igen, és ha a gyerek a játszótéren csinálja ugyanezt, azért ki lesz a felelős?
2008. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Orulj neki hogy "csak" feljelentett. Rosszabb kornyeken bosszubol jol elvernek, megkeselnek, radgyujtjak a hazat.
2008. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Már afojtogató gyerek anyukájával összevitatkoztunk és csúnya szavakat használt.Az iskolában ígérték,hogy jobban odafigyelnek a problémás gyerekekre.A fiam nem mer kimenni a szünetekre és már a napköziből is kivettem.Reggel elkísérem és megyek is érte.A probléma az unokatestvérek is bekapcsolódtak a dologba az iskolába fenyegetik folyamatosan a fiamat ja és engemet leakarnak lőni.GYEREKEK és ROKONOK.Csak a pofon a sérelem maradt meg bennük!De a fojtogatás az mintha nem is lett volna.Lehet hogy másik iskolába viszem a fiamat....ezek pedig keresnek egy másik áldozatot.....hogy kiélhessék magukat.
2008. nov. 21. 18:47
 19/24 anonim ***** válasza:
81%
Es egy csomoan lepontoztak amiert azt mertem irni hogy nem kellett volna hozzanyulni a gyerekhez.Mert akkor nem jutott volna ide a dolog.
2008. nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
66%
Hiba volt. Kettőt kellett volna!
2008. nov. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!