Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igyis megkapom a büntetést?

Igyis megkapom a büntetést?

Figyelt kérdés
Zöldövezetbe parkoltam egy városba és a közterület felügyelet megbüntetett de én nem abba a városba lakom igy nemtudom a város szabályait igyis kiküldik a csekket? hogy én nem ottani lakos vagyok hanem falusi.

2020. jan. 19. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen.

A törvény ismeretének hiánya nem mentesít a büntetés alól. Ez mindenhova vonatkozik. Vannak országok, ahol teljesen átlagos dolgok miatt le is csuknak és a kutyát nem érdekli onnantól kezdve, hogy tudtad-e a törvényt.

2020. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%

Igen.

Meg is érdemled.

Az autósok 60 %-át büntetgetni kéne.

Remélem nagy összegű büntetést kapsz, aztán majd tudni fogod.

2020. jan. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is remélem. :-)
2020. jan. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal zöldövezetben sehol se szabad parkolni, függetlenül attól, melyik város. Max a büntetésben van különbség, mert van, ahol csak bírságcédulát kapsz, nálunk viszont pl bilincselnek is.
2020. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező.

Igen nincs jogsim ez igaz.

De van bérletem buszra, és nem büntetnek meg, mert minden hónapban meveszem a 6.800.forintos bérletet, ami csak fillérek és tutira jól utazgatok.


Utolsó. Kérdezőt is meg kéne bilincselni azt 72 órára szabs.őrizetbe venni. Aztán a bünti felét talán leülné.

2020. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, így is megbüntetnek. A jog nemtudása nem mentesít, ez ősi alapelv.
2020. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Utolsó. Kérdezőt is meg kéne bilincselni"

Kerékbilincsre gondoltam.

2020. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4


Én is falusi vagyok, de azt se tudom, hogy mi tartozik a zöld övezet kategóriába, mert itt falun ilyen nincs. Vagy ház előtt állsz megy vagy az erdő szélen (akár gyümölcsös, erdő, mező), de akkor azért állsz meg ott mert az a tiéd. El nem tudom képzelni, hogy mi az a zöldövezet. Mikor elkerültem egyetemre, egyetemi csoport stb, akkor szembesültem ezzel a zöldövezetben történő parkolási tilalomról. Itt falun ilyen nincs. Ezért mondta, hogy ő falusi.

Mellesleg kissebb városokban se tudok nagyon zöld övezetet mondani ahol meglehetne állni (vagyis inkább megérné megállni), mert külterületeken van csak erdős rész, de ott meg csak pisilni szállsz ki esetleg, vagy ha a tiéd és oda mész. Sehol nem láttam még ilyesmit eddig.

Majd hirtelen jött a felismerés, hogy nagyobb városokban van zöldövezet. De ezzel ugye sokan nem találkoznak, nem is ismerik, mert nem érinti őket.

(A villamos szabályokhoz tudnám hasonlítani, azzal sincs mindenki tisztában, mert az sincs kissebb településeken)

2020. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt értem, de az ilyen "autós szabályszegőket" is be lehetne tenni. Van szabálysértési őrizet is. Oda nem kerékbilincssel viszik az embert, hanem tudod, karperec. Bár utóbbit csak tulajdon elleni szabálysértésben használnak. 100 szónak is 1 a vége, egyszer végre az autós szabálysértőket is szigorúan kéne fogni, nem azt aki egy csokiért 10 nap elzárást kap.
2020. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!