Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anya-gyermek más lakcím?

Anya-gyermek más lakcím?

Figyelt kérdés

Ha a gyermekem más állandó lakcímmel rendelkezik,mint én,az anyukája,ez okozhat valamiben gondot? Vagy én is jelentkezzek be oda tartózkodási helyre?

Igazából egy helyen lakunk,csak én a másik ingatlanunkba vagyok bejelentve,hogy ott is szerepeljen azért valaki.



2020. jan. 25. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Kiskorú gyerek esetében ez okozhat gondot, amennyiben te vagy a gyerek gondviselője.
2020. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miben okozhat gondot?Ne haragudj,hogy kérdezem,de tényleg nem tudom.
2020. jan. 25. 12:25
 3/10 A kérdező kommentje:
3 éves a gyermek
2020. jan. 25. 12:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy lehet-e belőle bárhol galiba.

Viszont azt tudom, hogy a tartózkodási hely bejelentés, meg új lakcímkártya csináltatása ingyenes. Okmányiroda gyorsan elkészíti. És nem lehet belőle hátrány, ha van valakinek tartózkodási címe. Főleg ha eleve ott lakik...

2020. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mi nem kaptunk családi pótlékot amikor máshol volt papíron a lakhelyünk
2020. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Igen, a családi pótlékot hallottam én is,de ugye azt kapom születése óta.Ha már akarták volna,szólnak érte,nem? Azt látom legjobbnak,ha legalább a tartózkodási helyünk egyforma lesz.
2020. jan. 25. 12:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Oviba-suliba jelentkezéskor nálunk ellenőrzik anya kártyáját is, és ha nem azonos, nem kötelesek felvenni a körzetes gyereket se.
2020. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pont ez az,ami miatt gondolkoztam a tartózkodási helyen.Akkor sem,ha apukával azonos a lakhely?
2020. jan. 25. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, mert nálunk apjuk lakik máshol, én direkt egy címen vagyok a kölykökkel.
2020. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából egy helyen lakunk,csak én a másik ingatlanunkba vagyok bejelentve,hogy ott is szerepeljen azért valaki."


Ez egyrészt hamis adatközlés, másrészt semmi értelme nincs.

2020. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!