Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanú megtagadhatja-e a vizelet...

Tanú megtagadhatja-e a vizeletminta adását?

Figyelt kérdés
Tanúként vagyok beidezve a rendőrségre. Egy verekedést láttam még 2018 végén. A vádlottak azzal próbálják kifogásolni a szavahihetőségemet, hogy azt állítják kábítószert fogyasztottam azon a napon. Erre semmi bizonyítékuk, csak ők állítják ezt. Tanúként megtagadhatom-e a vizeletminta adását? Vagy ha külön ügy indul erről, és vádlott leszek, akkor is?

2020. jan. 27. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak vizeletmintát kérni, mivel nincs olyan kábszer, amit ennyi idő után ki lehetne mutatni, és ha ki is lehetne sem tudnák bizonyítani, hogy aznap álltál a hatása alatt.

Röviden: Az ügy szempontjából lényegtelen.

2020. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

" állítják kábítószert fogyasztottam azon a napon "


Ha állítanak valamit bizonyítaniuk kell a rendőrség felé. Nem a rendőrség fogja az erőforrásait erre áldozni, hogy a tanúkat vizsálgassák a gyanusított szavára. Nem fognak vizletet és vért sem venni tőled, mert semmi sem indokolja.

2020. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
És amúgy is a vizeletből hosszabb távon nem megállapitható a drogfogyasztás, ellenben vérvételnél akár hónapok múlva is kimutatható.
2020. jan. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előzőhöz megjegyezném, hogy vizeletben mutatható ki tovább.
2020. jan. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen-igen, felcseréltem.
2020. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Időgépük van vagy ellopták a pisidet több mint egy éve?
2020. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után egyikből sem mutatható ki.
2020. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!