Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtagadhatja-e az orvos,...

Megtagadhatja-e az orvos, hogy láthassam a rólam készült ultrahang vagy épp röntgenfelvétel képét? Ilyen esetben tehetek valahol panaszt, vagy csak azt van jogom látni amit ő megmutat?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 16:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nem tagadhatja meg, és nem is tagadja meg
2015. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hogy nem tagadja meg az nem igaz! Ha nem történt volna meg, ki sem írtam volna ezt a kérdést!!!
2015. jan. 27. 17:24
 3/18 anonim ***** válasza:

de mi az, hogy megtagadja?

(egyébként ultrahangról nem mindig készítenek képet)

2015. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
14%
És mire mész vele, ha megmutatja? Azt hiszed, el tudsz igazodni rajta?
2015. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Nekem csak fogászati röntgenem volt, de az a kezembe adták, és át vittem át a szomszéd helyiségbe. Osztálytársam is mutogatta valamilyen röntgenjét. Szóval azt ki szokták adni.
2015. jan. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az ultrahangról nem is szoktak adni. Megnézi a gépen, amit tapasztal azt beírja a leletedbe.
2015. jan. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"(egyébként ultrahangról nem mindig készítenek képet)"


Az addig rendben is van, de megtagadhatja, hogy láthassam a monitort?

2015. jan. 27. 17:47
 8/18 A kérdező kommentje:

"És mire mész vele, ha megmutatja? Azt hiszed, el tudsz igazodni rajta?"


Én nem hiszem, hanem tudom. Egyébként konkrétan kerestem valamit. De ilyen alapon akkor én is megkérdezhetném, minek adjak számlát? Azt hiszed, el tudsz igazodni rajta?


Szerintem senkinek semmi köze ahhoz, hogy én min tudok eligazodni.

2015. jan. 27. 17:49
 9/18 A kérdező kommentje:

"Az ultrahangról nem is szoktak adni. Megnézi a gépen, amit tapasztal azt beírja a leletedbe."


Nem is kértem ilyet. Csak hogy láthassam a lépem. Egy korábbi lépruptura maradványait kerestem, bevérzés nyomait, sötét foltokat. Én tudtam, hogy mit keresek, ő nem.


Joga van ilyen esetben megtagadni?

2015. jan. 27. 17:51
 10/18 A kérdező kommentje:

"de mi az, hogy megtagadja? "


Az mikor megkéred, hogy megnézhesd és azt mondja, hogy márpedig nem mutatja meg. Mi ebben olyan bonyolult?

2015. jan. 27. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!