Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kezdeményezhetem 16évesen a...

Kezdeményezhetem 16évesen a felnőttéválásomat?

Figyelt kérdés
Itt Gyiken egy kérdezőnek tanácsolták ezt (16 éves volt ugyan úgy) és nem tudom hogy ez mennyire egy létező dolog, és ha az akkor hogy hogy működik.

2020. jan. 29. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Én max olyanról hallottam hogy ha a gyámhatóság engedélyével házasságot kötsz, akkor lehetséges ilyen. Egyébként nem.
2020. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az amcsiknál van ilyen.

Ha 18 éves kor alatt vagy és a szüleiddel gond van - alkalmatlanok vagy képtelenek az eltartásodra - akkor gyámot rendelnek ki melléd. Talán ha közeledett a 18-hoz akkor lehet kicsit más a dolog. Ahogy írták, aki házasodott, annál lehet a nagykorúsítást kezdeményezni, mert igen vicces lenne hogy esküvő lehet, de egyedül még nem élhet, dolgozni nem dolgozhat.

2020. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"aki házasodott, annál lehet a nagykorúsítást kezdeményezni"


Nem kell kezdeményezni, a házassággal nagykorúvá válik.


Kérdező! Más módja nincs a "felnőtté válásnak".

2020. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!