Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A következő esetekben kezdemén...

A következő esetekben kezdeményezhetem én a tegeződést a tanítókkal?

Figyelt kérdés

Alapvetően azt gondolom, hogy a pedagógus dolga eldönteni, tegeződik vagy magázódik-e a szülőkkel, a gyerekeim iskolájában túlnyomórészt a magázódás a szokás. Viszont két esetben nem tudom eldönteni.

1. A fiam egyik tanítójának (nem az osztályfőnök) a gyereke a lányom osztálytársa. Nem találkoztam még a hölggyel, ha a lanyok ügyében beszélnénk, mondjuk átmennének egymáshoz, értelemszerűen tegeződnénk, de mi van, ha előbb a fiammal kapcsolatban beszélek vele? Elég ritka vezetéknevünk van, valószínűleg rájött már ő is a helyzetre.

2. Napközis tanïtónő, ügyeletben szokott lenni, amikor megyek a gyerekekért. Sok éve együtt jártunk a játszótérre, beszélgettünk párszor.

Ezekben az esetekben mi a helyes köszönés? Sem bunkó, sem modoros nem szeretnék lenni.


2018. okt. 25. 06:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Miért ne? Attól, hogy tanítók, lehettek más jellegű kapcsolatban is.

Egyszerűen lérdezd meg, hogy Tegeződhetünk? Vagy mondd, hogy Tegeződjünk.

2018. okt. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Anyum a környék legszigorúbb tanára- mégis tegezik mèg a gyerekek is. Azt mondja,aki tiszteletlen akar lenni, magázva is meg tudja tenni,és fordítva.
2018. okt. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Ők kezdeményezhetnek.
2018. okt. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Hármas, aztán miért?

A szülőnek a tanár nem feljebbvalója. A gyerek valóban nem kezdeményezhet tegeződést, de az anyja teljes lelki nyugalommal megteheti.

2018. okt. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk mert ugy illik? Az orvost se tegezed le, a pénztárost se, az ugyvedet se.
2018. okt. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Normál esetben szülőként nem kezdeményeznék tegeződést, egyszerűen azért, mert nem illik. Ez nem "feljebbvalóság" kérdése. Egy idős hölgy sem a "feljebbvalóm", mégsem tegezném le engedély nélkül. Arra lettem volna kíváncsi, hogy ezekben a speciális esetekben (főleg az elsőben) az azonnali tegezés vagy a magázás veszi-e ki magát kevésbé idétlenül.
2018. okt. 25. 07:43
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Megkerdezed tőlük, az a legegyszerűbb. A napközis tanítónőt még értem, hogy tegeznéd, de a másikat nem is ismered. Csa, azért mert a másik gyereked osztálytarsanak az anyja, meg nem kell tegezni
2018. okt. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Azt gondolom, a tanítót semmi esetben sem tegezi le az ember, amíg az nem ajánlja fel. Még akkor sem, ha fiatalabb a szülőnél.

Azonban ebben a kéát esetben szülőtársak vagytok, és mint ilyen én egészen biztosan automatikusan letegezném mindkettőt.


Igazából bunkó módon a gyerekem új tanítójánál egyik napról a másikra váltottam tegeződésre. Ő ismert néhány szülőt már korábbról, és vegyesen használta, ha beszélt hozzánk. Megkönnyítettem a dolgát, még ha paraszt is voltam :o Aztán következő alkalommal megbeszéltük, hogy bocs, de akkor ugye tegeződünk?

2018. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Úgy illik? Valamit félreértettél! A kérdező nem egyszerűen letegezni akarja, hanem ezt a lehetőséget felajánlani.

Vagy azt sem illik? Ha te ilyen fene udvarias vagy, akkor most miért pattogsz ennyire ezen?

2018. okt. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Nő vagy vagy férfi? A stílus alapjàn valamiért apának gondollak, de kérlek ne haragudj meg ha nem:) csak mert ha fèrfi akkor ne tegezd előre, ha nő, akkor meg te ismered hogy mennyire közvetlen ember. Esetleg egy semleged "üdv" mosolyogva, aztán meglátod hogy ő hogy köszön. A megkérdezéssel az a baj, hogy nem mindenki mer őszintén válaszolni.
2018. okt. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!