Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kezdeményezhetem a tegezést,...

Kezdeményezhetem a tegezést, ha fiatalabb vagyok?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és eléggé jó viszonyban vagyok aaz egyik buszsofőrrel, aki 38 éves. Mindig beszélgetünk, nevetgélünk, megosztjuk egymással gondjainkat stb. Egyébként nemcsak velem ilyen közvetlen, hanem másokkal is. Egy picit zavar, hogy a nálam fiatalabbak is tegezik, én nem. Engem úgy neveltek, hogy az idősebbeket magázzuk, mégis szívesebben tegezném. Hogyan kérdezzem meg tőle? Tényleg nagyon jó kapcsolatban vagyok vele.

2018. okt. 9. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"Nem baj ha tegeznélek?"
2018. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő gondolom nem magáz téged, hanem tegez. Ebben az esetben nyugodtan kérdezz rá, hogy tegezhetnéd-e te is innentől, mert az sokkal kényelmesebb lenne. Lassan elérsz abba a korba, ahol ha lemagáznak, magázódsz, de ha letegeznek, tegeződsz.
2018. okt. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. okt. 9. 22:42
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

A "hivatalos" illemszabály a következő:

Ha a két személy UGYANOLYAN nemű, akkor az IDŐSEBB fél ajánlhatja fel a fiatalabbnak a tegeződés lehetőségét.

Ha a két személy ELLENTÉTES nemű, akkor mindig a HÖLGY ajánlhatja csak fel tegeződés lehetőségét a férfinak, koruktól teljesen függetlenül. (Akkor is, ha a hölgy sokkal fiatalabb a férfinál. Egy férfinak nem illik letegezni egy hölgyet még akkor sem, ha a lány sokkal fiatalabb tőle. Sajnos ezt rengetegen nem tudják, vagyis tévesen azt gondolják, hogy a kor élvez elsőbbséget, de nem, hanem a NEM.)

Tehát:

Fiatal fiú - idősebb férfi (Az idősebb férfi ajánlhatja fel a tegeződést.)

Fiatal lány - idősebb nő (Az idősebb nő ajánlhatja fel a tegeződést.)

Fiatal lány - fiatal fiú (A lány ajánlhatja fel a tegeződést - bár a fiatalok ritkán magázódnak egymás között.) :)

Idősebb nő - idősebb férfi (A nő ajánlhatja fel a tegeződést.)

Idősebb nő - fiatalabb fiú (A nő ajánlhatja fel a tegeződést.)

Fiatalabb lány - idősebb férfi (A lány ajánlhatja fel a tegeződést.)

És még valami:

Akinek felajánlják a tegezés lehetőségét, annak illik megköszönni a bizalmat. Valahogy így:

-Szeretnélek megkérni, hogy tegeződjünk!

-Rendben! Nagyon szépen köszönöm (a lehetőséget, a bizalmat)!


Amit az #1-es válaszoló írt, az azért vicces, mert a "Nem baj, ha tegeznélek?" kérdésben máris letegezte az illetőt. Pedig lehet, hogy neki ez nem lenne éppen kedvére való. :)

A másik meg az, hogy nem a fiatalabb lánynak kell rákérdeznie az "idősebb" férfi buszsofőrre, hogy tegezheti-e, hanem ha úgy gondolja, hogy tegeződni szeretne vele, akkor a lány ajánlhatja fel. Kérdés nélkül.

Szóval hivatalosan nyugodtan kezdeményezheted a tegeződést, mert a lányoknak/nőknek elsőbbségük van a fiúkkal/férfiakkal szemben akkor is, ha azok idősebbek tőlük. (Ha ezt esetleg a férfi nem tudná és azt gondolná, hogy az idősebbnek van elsőbbsége, akkor téved. Az idősebbnek csak akkor van elsőbbsége, ha mindketten azonos neműek.)

Ezer bocs a kisregényért! :)

2018. okt. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek

Főleg az utolsónak :)

2018. okt. 10. 06:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Azóta hogy alakult a helyzet? (Amúgy ha már a korát is ilyen pontosan tudod, az már elég közeli kapcsolat a tegezéshez.)
2018. dec. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

"Egy férfinak nem illik letegezni egy hölgyet még akkor sem, ha a lány sokkal fiatalabb tőle. Sajnos ezt rengetegen nem tudják, vagyis tévesen azt gondolják, hogy a kor élvez elsőbbséget, de nem, hanem a NEM.)"


Bocs, de én ezt a 21. században nem fogadom el, nemi egyenjogúság van, és nem is tartom magam ehhez.


27 F

2019. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, azóta természetesen tegezem őt. :)

Az egyik alkalommal, amikor csak ketten voltunk, a buszon, megkérdeztem őt, erre ő elmosolyodott, és azóta tegezem őt. :)

2019. ápr. 1. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!