Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire stresszes ügyvédnek...

Mennyire stresszes ügyvédnek lenni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 1. 17:44
 1/7 anonim válasza:
Ha védő ügyvéd lennél akkor azért stresszes, de minden stresszel jár.
2020. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted a munkád stresszes, ha szereted akkor nem az. Ez mindennel így van.
2020. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsó. Nektek csak könyvelő irodátok van.


Nade, honnan tudod a választ? Mert nem jó.


Az ügyvédi munka nem stresszes, mert az ügyvéd tudja, hogy jó pénz jön neki, csak elfoglalt munka, sokat van tárgyaláson, rendőrségen, de a stressz azért felejtődik el, mert előre tudja, hogy milyen jó fizetése lesz mindig.


Kirendeltként 5 ezer forint / órával dolgoznak, van felkészülési díj is.

Ha egy ügyfél meghatalmazza akkor az pedig nagyon jó pénz.


Ügyvéd haverom mesélte ezeket.

2020. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van könyvelő irodánk? Az jó! Még nem jött az előző évi osztalék, de remélem hamarosan kapom.
2020. febr. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem stresszes egyáltalán, hazudozni és lelkiismeretmentesnek kell lenni, aztán csak dől a pénz.
2020. febr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor én ügyvédként válaszolok:


Szerintem minden munka stresszes bizonyos szintig, ha jól akarod csinálni. Az ügyvédé is. Vannak határidők, amiket sokszor nem könnyű tartani, mert pl. meg kell keresni hozzá más hatóságot, vagy anyagot kell összeszedni, nem jön a válasz, aggódom, hogy meglesz-e időben, stb. Ez az egyik fajta stressz, amikor az van bennem, nehogy elfelejtsek valamit, elkéssek valamivel, egyáltalán én ne késsek el sehonnan, stb.


A másik része a dolognak az, hogy ott a rengeteg tárgyalás, sokszor naponta több. Oda kell érni (múltkor majdnem elkéstem, mert a jég miatt leállt a vonat, nekem meg vidéken volt tárgyalásom, autó szóba se jöhetett a jeges úton, szóval már ez para volt), ott pedig mindig, minden körülmények között a lehető legjobban kell szerepelni. Az ember rutint szerez, ez természetes, de naivság lenne azt gondolni, hogy azért soha nem izgulunk kicsit. Amolyan lámpaláz-féleség azért tud néha bennem lenni, bizonyos tárgyalások előtt, amikor nagy a tét, vagy tudom, hogy nem 100%-os az esélyünk, vagy hasonló okból. Vagy amikor a másik oldalon olyan kolléga van, aki kiabál, üvölt, aláz... ezt a stílust nem szeretem, nem akarom felvenni, és zavar, ha a másik ilyen. Szerencsére nem gyakori, de a 10 évben, amióta a szakmában vagyok, találkoztam már kétszer-háromszor ilyennel is.


A harmadik fajta stressz, ami talán a leggyakoribb, az a saját ügyfelektől jön. "Mikor lesz már meg?", "Miért nem idézett még a bíróság?", "Ugye nyerünk?" és társai.


Szóval természetesen ez a szakma (is) stresszes, mint ahogy mindegyik.

2020. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a választ!
2020. febr. 3. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!