Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Levelet írtam egy ügyvédnek,...

Levelet írtam egy ügyvédnek, de már megbántam!?

Figyelt kérdés
Jött egy e-mail ( ezt szerintem nem ő írta) amiben az áll, hogy szabadságon van és nem tud most válaszolni ajánlott egy másik ügyvédet ha nagyon fontos. A baj az, hogy volt ott egy számlaszám is tehát most fizetnem kellene? Nagyon félek, anyukámnak nem merem elmondani.Már megbántam, hogy írtam nincs pénzem mert még nem dolgozom, most mit csináljak? 21/L

2018. aug. 6. 00:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy akkor a másik ügyvédhez fordulsz, és tárgytalan a leveled. Ezért még aligha számlázhat ki.
2018. aug. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell,ez nem jelent semmit. Írásos megbízásnak kell létrejönnie ahhoz, hogy neked fizetned kelljen.
2018. aug. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
amit személyesen kell aláírj.
2018. aug. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ha válaszolna akkor sem kell fizetnem?
2018. aug. 6. 00:37
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ezek az interneten és telefonon történő beszélgetések / tanácsok mind csak tájékoztató jellegűek. Pénz csak egy szerződés esetén kérhető el. Nyugodj meg ,rengeteg ügyvéddel volt már dolgom , több mint 20 kifizetésen vagyok túl. Ezzel azt akartam mondani ,tudom miről beszélek. Senki nem fog tőled semmi pénzt követelni, egyszerűen csak ne írj semmi többet és kész. Még ha kérdést is tesznek fel ne válaszolj/reagálj rá. (ezt azért mondom nehogy valami hülyeséget írj le neki véletlen)
2018. aug. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Jah és nem árt tudnod,így működik egy ügyvéd:

1. Felhívod elmondod neki a problémád és a bűncselekményt + ajánlatot kérsz .

2. Ezután válaszolni fog (szűkszavúan mert még nem fizettél), ilyenkor ajánlanak fel egy személyes találkozót és egy úgynevezett tanácsadást.( ez a tanácsadás pénzbe kerül, ezt akkor kell kifizetned, ha ott megjelentél és beszélgettetek.)

3. A tanácsadásnak vége amit te kifizettél( Ez mindig személyesen történik. Telefonon , emailben SOHA! )

Tehát vége a tanácsadásnak amit te kifizettél,ezután felajánlja azt ,hogy elvállalja az ügyedet .

2018. aug. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Tehát még egyszer mondom, a tiéd csak TÁJÉKOZTATÁS jellegű volt. ( semmilyen költség nem terhel )
2018. aug. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Kieg: Tanácsadást különleges esetekben nyújtanak telefonon,emailben, de ez nagyon ritka.
2018. aug. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
100%

Ismered az ügyvédviccet, nem?


Bemegy az illető az ügyvédhez.

- Jó napot kívánok! Mennyi önnél az ügyvédi munkadíj?

- Három kérdés megválaszolása 20 ezer Ft.

- Nem sok az egy kicsit?

- Ahogy vesszük. És mi a harmadik kérdés?

2018. aug. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Még nem válaszolt az üzenetemre, majd fog szerintem, de én nem bánnám ha nem írna vissza! A viccet nem ismerem de jó! :)
2018. aug. 6. 07:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!