Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy orvos bele nézhet a...

Egy orvos bele nézhet a egészségügyi rendszerembe, ha nem a kezelőorvosom?

Figyelt kérdés
2020. febr. 3. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Bele. Amióta számítógépes rendszeren vannak a betegségeid, zárójelentéseid, azt ő bármikor megnézheti egy kattintással. Nem tudom pontosan, hány éve vezették be. Mindent látnak, amit akarnak.
2020. febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Attól, hogy hozzáférhető a rendszerben, nem nézegetheti bárki, akinek kedve van hozzá. Ha kapcsolatba kerülsz azzal az orvossal, rendelővel, osztállyal, akkor igen, megnézhetik a korábbi leleteidet, adataidat, stb. Lehet, hogy nem a kezelőorvosod, pl. elmész nőgyógyászhoz és elküld UH-ra. Az UH-on is látják, mi van a rendszerben rólad, láthatják is. Ezzel nincs gond. De ha Dr. Kiss Pista megismert egy szórakozóhelyen és így akar többet megtudni rólad, akkor nem nézheti meg.

Szerintem kérdezd meg a betegjogi képviselőt, ő pontosan tudja. Neten lakóhely szerint meg tudod keresni.

2020. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
2. Azt írtam, ha akarja, meg tudja nézni. Mivel doktori címe van és amennyiben praktizál, bármikor belenézhet. Emellett tartja az orvosi titoktartás. Pontosan tudom. Bementem a reumatológiai rendelőbe, erre mit látok a sz.gépén a monitoron? A saját teljesen más betegségemről szóló zárójelentést. Még csak nem is kapcsolódik a két betegség egymáshoz. Saját szememmel láttam.
2020. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 qkker1 ***** válasza:
83%

"saját teljesen más betegségemről szóló zárójelentést."


Simán feljelenthető jogosulatlan adatkezelésért.


Itt Németországban átkerültem egy másik klinikára, ugyanazzal a betegséggel, és csak úgy adhatta ki az kórlapot-zárót-röntgent-stb. az első klinika, hogy írásban feloldottam a titoktartás alól.

2020. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Jó, hát én nem merültem bele a törvényekbe, jogaimba, csak azt írtam le, amit tapasztaltam. Meg is lepődtem ott és akkor. Még csak ki sem lépett a belőle, ezért gondolom, hogy joga van hozzá. Nem tudom, mire volt kíváncsi és mi szüksége volt rá.
2020. febr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Milyen egészségügyi "rendszeredbe"? Nem rendszered van, legfeljebb tárolt adataid a rendszerben.

Akkor tud belenézni, ha bármilyen okból kezel téged. Egyébként csak úgy, szórakozásból, nem ülhet otthon és nézegetheti idegenek adatait, ha erre gondoltál.

2020. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3: szerintem a kérdés nem arra vonatkozott, hogy hozzáférhet-e, hanem, hogy ez jogos-e, van-e joga bármelyik orvosnak megnézni.
2020. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetősége van rá, joga nincs hozzá a bezeg engedélye nélkül

A betegjogi képviselőnél lehet jogosulatlan adatkezelés miatt panaszt tenni

2020. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Se joga, se lehetősége nincs az EESZT rendszerben betekinteni az egészségügyi dokumentumokba, ha nem a kezelőorvosod.

Ha a kérdés egészségügyi intézményen belülre vonatkozik, ott is csak a megfelelő szakterület orvosa láthatja a betegdokumentumokat.

Ez mindenhol nagyon szigorúan le van korlátozva. Vagyis ez nem becsület , hanem jogosultság kérdése.

2020. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha ismeri a kezelőorvosodat és az megmutatja neki a saját számítógépén, akkor van rá lehetősége, persze ez egyáltalán nem lenne legális
2020. febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!