Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyant lhet csinálni jogilag,...

Olyant lhet csinálni jogilag, hogy ha egy tolvajt aki meglopott, elkapnak, felejánlani neki, hogy mentesul a börtöntől, ha kártalanit, de csak akkor ha azokkal a korábbi lopásokkal is kártalanit amik nem bizonyíthatoak rá?

Figyelt kérdés
2020. febr. 6. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen csak a mesében van... A jog nem így működik.

A büntetésnek nem csak a sértett kártalanítása a célja, hanem ennél sokkal összetettebb a dolog (prevenció, "példa statuálása", kivonni az elkövetőt a társadalomból, stb.), ezért csupán egy cél teljesülése érdekében a legritkább esetben áldozza fel az állam a többi célt teljesen.

Az amerikai jogrendszerben lehet ilyen megállapodásokat kötni, de akkor sem pusztán annyi, hogy kártalanít, hanem akkor olyan előnyt ad az államnak, amivel többet nyernek, mintha az adott személy ellen járnának el. (Pl. információkkal hozzájárul egy egész bűnszervezet felgöngyölítéséhez)

2020. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1: Ezt hívják vádalkunak. A lényeg, hogy az illető magánál lényegesen nagyobb fogást kínáljon. Ha például egy piti betörőnek infója van egy keresett terrorista hollétéről, akkor mentesülhet a börtöntől. De lehetnek megkötések, például az országból kiutasíthatják.
2020. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"azokkal a korábbi lopásokkal is kártalanit amik nem bizonyíthatoak rá?"

Ez így nagyon nem egyértelmű!

Nem bizonyítható rá semilyen módon, ha más is meglopott, a más károkozása.

Miért kártalanítana EZÉRT Ő?

.

Ha kéty tyúkomat éjjel kilopta az ólból - és az mondom, ott éreztem biztonságban másfél milla pénzem, ezért ott tartottam - és most nincs meg, ezért is kártalanítson?

2020. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
mert nem akar börtönbe kerulni, a másik lehetőség az, hogy leuli a buntetést azért ami bizonyithato. de az kérdésed meg is foridhatjuk. én - a tisztességes ember - miért viseljem a kárt? miben jobb nálam az a bunözö h kettönk közul nekem keljen viselni. ráadásul én nem is választottam, ezt a helyzetet, nem is választhattam mást, ő viszont igen. és mégcsak az se mondhato el, hogy ő egy ártatlan kivulállo akinek semmi köze az egészhez.
2020. febr. 7. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!