Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Iskolai (e) napló hamisítása...

Iskolai (e) napló hamisítása az intézmény részéről okirathamisításnak minősül?

Figyelt kérdés

Visszagondolva mind az általános iskolába, mind gimnáziumban, mind okj-n hamisították a naplót. Folyamatosan. Volt hogy ez nekünk előnyünkre volt mindig, volt hogy nem.


Pl:

-OKJ-n vannak ezek a töltelék órák foglalkoztatás néven, naplóban volt, valóságban nem.

-Naplóban teljesen más az órarend mint a valóságban (de nekünk előnyunkre volt tehát nem rinyáltunk)

-Más volt a tanár papíron mint a naplóban, ment csoportbontás kötelező, de a 15embert 1 tanár is tud tanítani


Pár rossz:

-Be vagy írva hiányzónak, de közbe te feleltél szóban azon az órán. Reklamálsz hogy ezt mégis hogy, majd a szóbeli feleletet átdátumozzák (tehát 2x hamisítás)

-Nem szólnak hogy máskor lesz az óra, nem mész be, 1 hét múlva rögzítik és persze beírnak hiányzónak (utólagos okirat módosítás törvény szerint hamisításnak minősül)


Tudnám még sorolni de szerintem lényegtelen. Tehát napló hamisítás okirat hamisítás?


2020. febr. 7. 11:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Megelőze a kötközködő hozzászólásokat, már nem tanulok, csak sokat hallani a hírekben ezt hogy okirat hamisítás, és belegondoltam hogy ha egy ember csinálja akkor lesittelik, ha valami intézmény akkor meg semmi nem történik.
2020. febr. 7. 11:43
 2/16 anonim ***** válasza:
A napló okiratnak minősül? Az a kérdés.
2020. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Pontosan, ez lenne a kérdés :D
2020. febr. 7. 11:44
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

ha egy ember csinálja akkor lesittelik, ha valami intézmény akkor meg semmi nem történik.


Ha én adok kölcsönt uzsorakamatra, engem lecsuknak, bankoknak oké.

2020. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Tudnám még sorolni de szerintem lényegtelen. Tehát napló hamisítás okirat hamisítás?"



Igen, úgy tudom. :)

2020. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy okirat.


Igen, okirathamisítás. De akkor is, amikor a diáknak kedvező, nem csak akkor, amikor neki rossz...

Meg az is okirathamisítás, amikor a diák aláírja az ellenőrzőt a szülei helyett (lehet, ma már nincs olyan ellenőrző, nem tudom, de az ugyanaz, ha elektronikus rendszerben teszi ezt).

2020. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Sokszor nem fedi a valóságot egy régi napló vagy éppen a diákok miatt van más beírva ahogyan te is elmondtad. Gondolom nem ezzel van bajod.

A "visszadátumozásról" annyit, hogy ha te megírod a dolgozatot 7-én, én kijavítom és megmutatom az osztálynak 2 órával később, mondjuk a következő héten 14-én, majd beírom ahhoz az órához a jegyedet attól még hiányozhatsz azon az órán. Ha reklamálsz, hogy hogy írhattam be a jegyedet, hiszen hiányoztál akkor egyszerűen visszateszem a korábbi órához. ÉS? Változtat ez azon hogy te megírtad és ennyi lett a jegyed ami bent van a naplóban?

Ha a szabályzat úgy van meghatározva hogy a tanárnak a hónap végére kell az e-naplóban minden óráját rögzítenie és 31-én írja be hogy te a hónap első óráján hiányoztál, az nem hamisítás, hanem később írta be. Éppen így ha a nap során van olyan tanár aki nem írta be az összes hiányzót majd a hónap végén az osztályfőnök ellenőrzi és észreveszi hogy Kis Béla hiányzott kedden minden órán, kivéve a 3. órán, akkor nyilvánvaló hogy Béla nem jött be a 3. órára és utólag beírják a hiányzást. Felülírva a szaktanár beírását. Ennyi.

2020. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Bro, szóbeli volt :D
2020. febr. 7. 14:30
 9/16 A kérdező kommentje:

Hú jól fel lettél húzva ezzel a kérdéssel.

Direkt írtam példákat hogy tudjuk mire gondolok, légyszi olvasd el. Én elhiszem neked hogy te nem hamisítasz, senki nem kérdőjelez meg tőged, főleg hogy nem is tudom ki vagy, nem kell mentegetőzni.


Én csak azt kérdeztem meg itt, hogy okirathamisítás-e a napló hamisítása :D

2020. febr. 7. 14:33
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem volt mentegetőzés. Gondoltam elmagyarázom hogy nem minden hamisítás amit te annak nevezel. Feleltél? Az volt a jegyed? Ha igen, akkor nem hamisítás ha más naphoz írja be a tanár, ahogy az sem ha utólag átírja más dátumra.

Az elektronikus napló nem olyan okirat, mint egy szerződés. Olyan mint egy napló, a megtörtént eseményeket dokumentálják benne.

Ha utólag írják át a házirendet hogy büntethető legyen valami ami történt, az okirat hamisítás. Ha az év végi bizonyítvány a beírt jegy igazolására visszamenőleg zsírban jegyeket a naplóba, az hamisítás, vagy ha ott voltál az órán, mégis zsírban hiányzója, hogy legyen igazolatlan órád, az is hamisítás.

2020. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!