Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan lehet felmondáskor hogy...

Olyan lehet felmondáskor hogy a tavalyról maradt szabis napoknak egyik napról a másikra nyoma vész?

Figyelt kérdés

A tavalyról maradt szabik még idén márc 31ig kiadandóak, ki nem fizethetőek. Ha valaki felmond, akkor ráadásul nincs is hova tologatni az ügyet akkor még 31 előtt ki kell adni.

Olyan elképzelhető hogy valaki felmond kéri a maradék (+idei időarányos ) szabik kiadását és kiderül az összes maradék napja eltűnt? Pár napja még nem tudtak felmondásról rákérdeztem mennyi napom maradt tavalyról válasz 6. Oké.

Beadtam a felmondásom pár nap múlva múlva rákérdeztem mi lesz a 6 maradék napommal? Válasz milyen 6 nap? Tavalyról semmi se maradt.

Tehát eltűnt az összes ahogy megtudták elmegyek.

Ilyenkor mi van? Bérlapon elvileg kéne lennie szabis napnak de soha senkinek nincs.


2020. febr. 7. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
munkaügyi hatóságnak lehet írni...
2020. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy elő a szabadságos tömböt, mutassák meg, mikor voltam szabin.

És tegyük melléje az összes hónapi jelenléti ívet. Máris kiderül, ki hazudik.

2020. febr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A tavalyról maradt szabik még idén márc 31ig kiadandóak, ki nem fizethetőek."

Ez nem igaz minden szabadságra. Csakis a különleges kivételeknek megfelelő esetekben lehetséges. Ez a március 31-i szabály csakis akkor "ha a munkaviszony a tárgyév utolsó negyedévének elején (október 1-jén), vagy azt követően kezdődött. Ilyenkor a munkáltató az esedékességet követő év március 31-ig adhatja ki a munkavállaló tárgyévre esedékes, de fel nem használt szabadságát."

Van még pár kivétel, olvasd el itt:

[link]

Vagy itt, ebben össze is van szedve:

[link]

"Az alábbi szabályokkal lehet átvinni a következő évre az év végén megmaradt szabadságokat:

Az életkor után járó pótszabadság – ez életkortól függően 1-10 nap lehet – a következő év végéig adható ki. Ez főként az idősebb munkavállalók esetében ad nagyobb mozgásteret. Ugyanakkor a pótszabadság átviteléről még a tárgyévben írásban meg kell állapodni a feleknek.

A tárgyévben megkezdett szabadság 5 munkanappal átnyúlhat a következő évre is, ha azt közben nem szakítják meg. Aki például az általános munkarend szerint december 30-án, hétfőn megy szabadságra, a 2019-es szabadságkerete terhére január 8-áig pihenhet.

Friss munkaviszony: ha a munkavállalót október 1-jén vagy azt követően alkalmazták, az időszakra járó szabadság egésze a következő év március 31-éig felhasználható.

Emellett felmerülhet olyan ok a munkavállaló oldalán (gyes, hosszabb betegség), ami nem tette lehetővé a szabadság kiadását a megfelelő időszakban. Ilyenkor a szabadságot az ok megszűnését követő 60 napon belül kell kiadni."

2020. febr. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most jogszabálytól függetlenül...


Ha nekem maradt tavaly évről szabadság, amit nem vettem ki, nem adtak ki, akkor arra igényt tartok, ha szabálynak megfelelően marad ott, ha nem.

Azért ne tüntesse el senki, hogy szabályosnak tűnjön az ügyintézés.


Kormányhivatalokban találhatóak a munkaügyi hatóságok. Ott kell panaszt tenni.

A munkáltató köteles a munkaidőt, a szabadságot nyilvántartani. Ha tegnap még volt 6 nap szabadságom tavalyról, akkor miként tűnt el mára?

Én nem hagynám...

2020. febr. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!